Cuma
Parçalı Bulutlu
1°C | 12°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
1°C | 12°C
Pazar
Çok Bulutlu
3°C | 8°C

Uluslar Arası Mevlana Bisiklet Turnuvası Çumra Etabı tamamlandı

Uluslar Arası Mevlana Bisiklet Turnuvası Çumra Etabı tamamlandı

18 – 21 Haziran tarihleri arasında Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslar Arası Mevlana Bisiklet turnuvası 2.etabı olan Konya – Çumra – Konya etabı tamamlandı.

11 Yabancı ülke ve 3 Türk takımından toplam 74 sporcunun katıldığı turnuva 2.gününde Konya Valisi Yakup Canbolat, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Çumra Belediye Başkanı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim kurulu üyesi Dr.Mehmet Oğuz’un katılımıyla Konya’dan start aldı. Sporcuların Çumra’ya gelmesiyle ilçede büyük heyecan oluştu.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Ülkenin tanıtımı için bugün Konya’da tarihi günlerden birini yaşadık. Uluslar arası Mevlana Bisiklet Turu bugün Konya’dan başladı ve bugün ikinci etabı olan Çumra’daydı. 14 takımdan oluşan ve toplam 74 sporcunun katılımı bu 14 takımın 11 takımı yabancı ülke takımlarından oluşuyor. Bugün Çumra’dan geçildi. Büyükşehir yasasıyla beraber yollarımızın tamamen sıcak asfaltla prestij cadde haline gelişiyle birlikte bu turnuva bu caddelerin ve İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlamış oldu. Bu güzel organizasyonun alt yapı hizmeti olan yollarımız büyükşehir yasasıyla birlikte Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından sıcak asfalta kavuşturuldu. Ben ilçem adına bu hizmeti ilçemize kazandıran önceki dönem büyükşehir Belediye Başkanımız ve Konya milletvekili adayımız Tahir Akyürek’e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu organizasyonun mimarı Federasyon Başkanımız Erol Küçükbakırcı ve İlçemizdeki güvenlik tedbiri konusunda hizmet veren emniyet güçlerimize, belediye ekiplerimize ve teknik heyete teşekkür ediyorum dedi.

Çumra etabı sonunda dereceye giren sporcular Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz tarafından Konya’da düzenlenen ödül töreninde ödüllendirildi.  

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem