Cuma
Çok Bulutlu
7°C | 14°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
3°C | 7°C
Pazar
Karla Karışık Yağmur
3°C | 7°C

Türkmencamili Mahallesinin tüm yolları asfaltlandı

Türkmencamili Mahallesinin tüm yolları asfaltlandı


Konya’nın Çumra İlçesine bağlı Türkmencamili mahallesi içerisinde bulunan 24 Kilometrelik yol asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Mahalle ziyaretleri sırasında Türkmencamili Mahallesini ziyaret eden Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve açıklamalarda bulundu.


Başkan Oğuz; Türkmencamili mahallemizdeyiz 2014 yılı büyükşehir yasasıyla birlikte belde belediyeliğinden ilçemizin mahallelerinden biri haline geldi. Uzun yıllardır kanalizasyon sorunu vardı görev süremizin başlangıcıyla birlikte büyükşehir belediyemizce kanalizasyon çalışması yapılarak tamamlandı. İlçe Belediyesi olarak halısahası yapıldı, parkı yapıldı ve kanalizasyonu yapılan 24 kilometrelik yolumuzun da asfaltı bugün itibariyle bitirilmiş oldu.


53 Mahallemizin tamamında yer altı suyunu içme suyu olarak kullanıyoruz ama Seçme artıma tesisleri devreye girdikten sonra başlangıçta İçeriçumra – Alibeyhüyüğü – Çumra ve Karkın daha sonra ise Türkmencamili, Taşağıl  ve diğer mahallelerimizle beraber Seçme arıtma tesislerimizden faydalanmış olacağız yapılan tüm hizmetlerimizden dolayı büyükşehir belediyemize ve merkezi hükümetimize teşekkür ediyorum dedi.


Türkmencamili Mahalle Muhtarı Memiş Mavil ise yapılan Kanalizasyon, asfalt, park ve Halısaha gibi önemli hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediyesine ve Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a teşekkür etti.


Copyrigt © 2014-2019 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem