Cuma
Çok Bulutlu
4°C | 11°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
4°C | 10°C
Pazar
Çok Bulutlu
3°C | 10°C

"Tüm Türkiye bu hain kalkışmaya gövdesini siper etmiştir. "

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’nün’ 3. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında 15 Temmuz darbe kalkışmasının yaşandığı gecede milli iradeyi ve demokrasiyi can başla savunan gazi ve şehitleri anarken, kendi milletine  kurşun sıkan darbecileri de lanetledi. 

Başkan Oflaz mesajında şu cümlelere yer verdi; 

“Bugün 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümü.. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz. Gazilerimize, yaşayanlara şifalar, ebediyete intikal etmiş olanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. 

Hain kalkışmanın yaşandığı gece millet iradesini ve demokrasiyi hiçe sayan asker kılığında ki hainler, bu topraklarda aziz milletimizin en önemli yegane değeri olan vatanperverliğini ve demokrasiye duyduğu inancını hesaba katmamıştır. Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile hep birlikte sokaklara dökülen tüm Türkiye, bu hain kalkışmaya gövdesini siper ederek cevap vermiş, hür iradenin ve demokrasimizin gücünü yalnızca Pensilvanya’da ki terör yuvasına değil tüm Dünya’ya göstermiştir.  Tarihinde kahramanlar türetmeyi genetiğinde barındıran Aziz Türk milleti , 15 Temmuz gecesi yine ihtiyaç duyulduğunda kahramanlık destanlarını kendiliğinden ortaya çıkarmıştır. Kendi geleceğine sahip çıkanların gecesinden bu günlere geldiğimizde bizlere düşen en elzem görev ‘ Bu topraklarda tek irade sahibi milletindir’ bilincini gelecek nesillere de aktarabilmektir. 


Vatanı için canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Copyrigt © 2014-2019 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem