‘Tarım Tarihine Işık Tutan  Müze ’ projesi  için  ilk adım atıldı

‘Tarım Tarihine Işık Tutan Müze ’ projesi için ilk adım atıldı


Türkiye’nin ve Konya’nın en önemli tarım merkezlerinden , 9 Bin yıllık tarihi ile Anadolu’nun en eski çiftçilerinin yaşadığı Çatalhöyük şehri Çumra için önemli bir proje olan tarım müzesi projesi için ilk adım atıldı.

Çumra Belediyesi ( MEVKA )  Mevlana Kalkınma Ajansı ile tarımsal potansiyeli güçlendirmeye yönelik 'Tarım Tarihine Işık Tutan Müze’ proje protokolünü imzaladı

Protokolün imza törenine ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Halit Oflaz, "Tarım Çumra için çok önemli bir konu.  Rabbim ilçemize bereketli topraklar vermiş ve güzel tarım potansiyelimiz var. Tarımın kalkınmasında ve tarım bilincinin yükselmesinde vesile olacak ve Çumralı hemşehrilerimize hizmet verecek Tarım Müzesi projesinin ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bereketli topraklarımızda gücünü üreticimizden alan potansiyelimiz ile; kavun, pancar ve  buğday gibi ürünlerin yetiştirilmesinde yalnızca ülkemizde değil dünyada da önemli bir konumdayız…  Çumra’nın  ülke ve dünya tarımındaki ağırlığını ve önemini bu projeyle çağın ötesine aktaracağız. Tarım müzesi projesiyle tarımın kalbinin attığı bu topraklarda tarımsal potansiyelimizi daha da  güçlendirmeyi hedefliyoruz.  " dedi.