Cumartesi
Parçalı Bulutlu
3°C | 15°C
Pazar
Az Bulutlu
0°C | 9°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-1°C | 10°C

Sebze Pazarı Normale Döndü

Sebze Pazarı Normale Döndü

Çumra Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde şehir içerisindeki araç yoğunluğundan dolayı otopark sıkıntısını gidermek için Şehir Merkezinde olan Sebze Pazarını tek güne indirerek yerinde ikinci günü Bardakçı Mahallesinde bulunan tuhafiye pazarı alanına alınmıştı. Aradan geçen 1 yıllık süre içerisinde şehre 17 bin m² yeni otopark alanı kazandırılarak bu sorun aşıldı ve Sebze pazarı Ramazan Bayramı öncesindeki hafta itibariyle yeniden eski haline döndü.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; “30 yıla yakındır kullanılmayan ve 1950 ‘li yıllarda yapılmış olan Türk Hava Kurumu, İlçe Tarım ve Kızılay binasının bulunduğu alandayız. Burada bulunan yaklaşık 2 bin m² alan otopark olarak halkımızın kullanımına açılıyor. Buradan önce yeni hastanemizin yapılmasıyla birlikte eski hastanemizin olduğu alan kaldırıldı ve yaklaşık 5 bin m² bir alan elde edildi. Yeni Cumhuriyet Lisemizin yapılmasıyla birlikte mevcut alanın yıkılarak yaklaşık 10 bin m² bir alan daha elde etmiş olduk. Toplamda 17 bin m² bir alan şehir içerisinde otopark alanı olarak ilçemize kazandırmış olduk.

Otopark sıkıntısından dolayı geçici olarak Bardakçı Pazar yerine taşınan Çarşamba pazarımız inşallah Bayramdan önceki hafta yine eski günlerinde eski yerinde açılmaya başlayacak. Çumra Belediyesi olarak İçişleri bakanlığımızın talimatlarıyla şehir içerisinde bulunan metruk binalar yıkılarak halkın ortak kullanımına açılmaya devam edecek İlçemize hayırlı olsun” dedi. 

Çumra Belediyesi ekiplerince Eski Türk Hava Kurumu, İlçe Tarım Binasının yıkım ve temizleme çalışmaları devam ediyor. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem