Okçu Mahallesi’ne  doğalgaz müjdesi

Okçu Mahallesi’ne doğalgaz müjdesi


Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Okçu Mahallesi ziyaretinde mahalle sakinlerine uzun süredir bekledikleri müjdeyi verdi.

Yatırımcı firma Cengiz Holding bünyesinde ki  Selçukgaz Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından  Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın da yetkili firma ile görüşmeleri ile birlikte 6 aylık  çalışmaları sonucu Okçu Mahallesi’nin uzun süredir beklediği doğalgaz hasreti son buldu. Okçu Mahallesi’nde Selçuk Gaz Cengiz Holding Proje Müdürü Eyüp Mustafa Öztürk ve Selçukgaz Çumra Müdürü Mustafa Kaya ile birlikte açıklamalarda bulunan Başkan Oflaz, konuşmasında doğalgaz çalışmalarına 1 ay içerinde ilk kazmayı vurarak başlayacaklarını ifade etti.

Sözlerine Okçu Mahalle sakinlerine doğalgaz müjdesini vererek başlayan Başkan Oflaz, “ Okçu Mahallemiz doğalgazına kavuşuyor. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Yatırımcı firmamız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Okçu Mahallemiz için 6 aydır verdiğimiz emekler sonuç verdi. Doğalgaz talebimize kayıtsız kalmayan Cengiz Holding , Cengiz Holding Proje Müdürü Eyüp Mustafa Öztürk Beyefendi , Selçukgaz Çumra Müdürü Mustafa Kaya ve yetkililerinin özel desteği ile Mahallemiz bu aşamaya geldik. Çumra’ya doğalgaz ilk olarak Okçu Mahallesi’ne gelecek demiştik. İnşallah 1 ay içerisinde kapsamlı bir tören yaparak belirlenen yerde ilk kazmayı vuracağız. Kış mevsimine kadar 3 ekip halinde çalışmalarımızı sürdürebildiğimiz kadar sürdüreceğiz. Hava şartları da göz önüne alındığında ikinci aşama ile birlikte çalışmalar Nisan ayında devam edecek. Çumramıza ve Okçu Mahallemize hayırlı mübarek olsun ” ifadesini kullandı.  

“2020 YILININ İÇERİSİNDE OKÇU MAHALLESİ’NDE İKAMET EDEN HERKES DOĞALGAZA KAVUŞACAK”

Konuya ilişkin teknik bilgiler veren Cengiz Holding Proje Müdürü Eyüp Mustafa Öztürk, Okçu Mahallesi’nde 2020 yılı içerisinde herkesin doğalgaza kavuşacağını belirtti. Öztürk açıklamasında   “Sayın Başkanımız Halit Oflaz ile yaptığımız görüşmeler ve kendisinin de çok ciddi gayretleri sonucu Okçu Mahallesi’nin yatırım kararı alındı. Okçu Mahallesi’ni tamamen doğalgaza kavuşturacak teknik donanıma sahibiz. 2020 yılının içerisinde Okçu Mahallesi ikamet eden herkes doğalgazını kullanabilecek” diye konuştu.