OFLAZ: “EL ELE VERDİĞİMİZDE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK”

OFLAZ: “EL ELE VERDİĞİMİZDE AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK”


 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Çumra Rehabilitasyon Ekibinin sahne aldığı etkinle kutlandı. Programda konuşan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz , “Attığımız her adımda engelli kardeşlerimizi düşünüyoruz. El ele verdiğimizde aşamayacağımız engel yok.” dedi.

 

Çumra Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen programa Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Funda Toprak, Konya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın eşi Gökşen Aydın, Konya Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece ve ilçe protokolü katıldı.

 

“ATTIĞIMIZ HER ADIMDA ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Çumra Rehabilitasyon Merkezi özel öğrencilerinin sahne aldığı programda konuşan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, sevginin önünde hiçbir engelin duramayacağını belirterek, “Bugün burada sizinle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İnanın hiçbiriniz engelli değilsiniz. Siz bizim için çok kıymetli ve önemlisiniz. Biz, attığımız her adımda engelli kardeşlerimizi düşünüyoruz. El ele verdiğimizde aşamayacağımız engel yok. Rehabilitasyon merkezimizde her türlü maddi imkanların sunulması bakımından, Türkiye'de engelli vatandaşlarımıza yönelik eksik bir uygulamanın olmadığını söylemek durumundayız. Yine erişilebilirlik konusunda da başta kamu binalarımız olmak üzere çok duyarlı bir yaklaşım var.” dedi.