“Milletimiz bu zaferle  dünyaya  bağımsızlık dersi vermiştir”

“Milletimiz bu zaferle dünyaya bağımsızlık dersi vermiştir”


Mesajında Milli mücadele de bağımsızlığı için varını yoğunu ortaya koyan, Aziz Türk Milletinin topyekûn hareket ettiğini belirten Başkan Oflaz, kazanılan bu eşsiz zaferle Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir yürek olduğu büyük Türk Milleti ile birlikte tüm dünyaya özgürlük ve bağımsızlık dersi verdiğini dile getirdi.

Oflaz, Aziz Türk Milletinin tarihinde dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının , bağımsızlığın kazanılması yolunda büyük bir önem taşıdığına dikkat çekti.

Başkan Oflaz , mesajında şu cümlelere yer verdi :

“Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bu gün de Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

 Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi dileklerimle tebrik ediyor, bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen aziz şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”