Cumartesi
Parçalı Bulutlu
18°C | 29°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
19°C | 29°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
20°C | 30°C

Merkez Atatürk Ortaokulu Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması Finalinde Konya 3.sü Oldu

Merkez Atatürk Ortaokulu Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması Finalinde Konya 3.sü Oldu

Konya ilçeler kategorisinde 437 Okul 1748 yarışmacı arasından finale kalan Çumra Merkez Atatürk Ortaokulu Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ' Haydi Bil Bakalım' bilgi yarışmasının finalinde Konya 3.'sü olarak Çumramıza gurur yaşattı.

Konya Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen 'Haydi Bil Bakalım' bilgi yarışması finalinde Ilgın , Ereğli ve Çumra ilçelerinden katılan okulların öğrencileri ter döktü. Yarışmaya Çumra adına katılan Merkez Ortaokulu öğrencileri ilçemizi temsil etti. 

Çumra Belediye Başkanımız Halit Oflaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız , Merkez Orta okulunu destek vermek adına programa katıldı. Türkçe ,Matematik, Sosyal Bilgiler, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi, Konya, Türkiye ve Dünya kategorilerinde  20 sorudan oluşan finalde Çumra Merkez Ortaokulu yarışmayı 3. olarak tamamladı. Programın açılış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, üç ilçeden  finale kalan okullara teşekkür ederek sözlerine başladı. Altay, " 437 okul arasından finale kalan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu yarışmanın kaybedeni olmaz. Burada en önemli unsur birlik ve beraberliğimizi sağlamak. Bilgi yarışmamız 2012 den bu yana Konya'da bir gelenek haline geldi" dedi.


Yarışmanın ardından Başarılı olan okullara ödüllerini vermek üzere sahneye çıkan Belediye Başkanımız Halit Oflaz, Çumra Merkez Ortaokulunu tebrik etti . Oflaz, " Öğrencilerimizin Konya'da final kapılarını aralamalarında emeği olan Çumra Merkez  Ortaokulu 'nun idarecileri ve öğretmenlerini ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ALTUNYALDIZ'a teşekkür ediyorum. Çumramızı temsil ettikleri için tebrik ediyorum. Bu yarışmanın kaybedeni yok" ifadesini kullandı.

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem