Çarşamba
Çok Bulutlu
14°C | 28°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 28°C
Cuma
Çok Bulutlu
15°C | 28°C

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

Çumra Belediyesi ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Medeniyet Okulu projesi kapsamında imzalanan protokolle Liseler arası münazara yarışması finalistleri belli oldu.  İlçede bulunan 14 lisenin katıldığı münazara yarışmaları Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans salonunda gerçekleştiriliyor.  Haftada 2 gün düzenlenen Liseler arası münazara yarışmalara öğrencilerimizin ve idarecilerimizin ilgisi oldukça büyük oluyor.

 Yarışmaları yakından takip eden ve neredeyse tamamını izleyen Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; “ Sizin gibi gençleri görünce konuşurken bile heyecanlanıyorum ki mücadelenizle anlatımlarınızla dengeleri bir anda değiştirebiliyorsunuz. Sizler için bizler ne yapsak azdır. Belki de bizim sizler için yaptıklarımızdan ziyade sizlerin yaptıkları daha önemli bunu da 15 temmuz hain darbe girişiminde gördük.  Bugün burada iki ayrı imam hatip lisesi öğrencilerimiz yarışıyor. Bende bir öğrenciyim ilahiyat fakültesinde okuyorum. Başınızdaki örtüyü Abdullah Büyük Hoca Umrede Kabe’nin karşısında tarif ederken bir kişi gelse bu Kabe’nin örtüsünü parçalasa nasıl olur bütün hacılar ona saldırır değil mi? Ama başınızdaki örtü Kabe’nin örtüsünden çok çok daha kıymetli Vallahi de Billahi de daha kıymetli  dünyadaki bir taşın örtülmesi yani Kabe’nin örtülmesi farz olmayan bir şey ama sizin başınızı örtmeniz Allah’ın emirlerinden farzlarından biri ve onun için örtüyorsunuz. Hele Hele ahir zamanda örtüyorsunuz dünyanın bu kadar kirlendiği bir zamanda örtüyorsunuz bilgisayarın internetin kirlendiği bir zamanda örtüyorsunuz dünyanın en güzel melekleri sizlersiniz Allah sizden razı olsun Mevla en güzel yerlere sizleri ulaştırsın inşallah dedi”

Kıyasıya geçen Liseler arası münazara yarışmalarında verilen aralarda ise öğrencilere 15 temmuz temalı videolar ve görseller sunularak o hain geceye vurgu yapılmaya devam ediliyor.

Çumra Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan Liseler arası Münazara yarışmalarında Finale Sedat Çumralı Kız Meslek Lisesi ve Çumra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi kaldı. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem