Cuma
Parçalı Bulutlu
1°C | 12°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
1°C | 12°C
Pazar
Çok Bulutlu
3°C | 8°C

Konya’nın yeni cazibe merkezi Çumra OSB 9 kat büyüdü

Konya’nın yeni cazibe merkezi Çumra OSB 9 kat büyüdü

Konya’nın yeni cazibe merkezi haline gelen Çumra Organize Sanayi Bölgesine ait mevcut alan 9 kat büyüdü. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz;

“Konya’nın yeni cazibe merkezi olan Çumra Organize Sanayi bölgemizdeyiz. 1999 yılında kurulan Çumra Organize Sanayi yıllardır atıl bir durumdaydı hatta Çumra’nın çöplük alanı olarak kullanılıyordu. 2014 yılından itibaren müteşebbis heyetle beraber hızlı bir şekilde çalışmaya başladık eski borçları ödendi mahkemeleri sonuçlandırıldı. Şuan Çumra Organize sanayi bölgemizde tesisler kurulmaya başlandı ve 11 tesisimiz hizmet vermeye başlayarak 450 kardeşimiz bu tesislerde istihdam ediliyor. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar bu sayı 1000 kişiye 2023 yılında ise 15 bin kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. 2 ay öncesinde Başbakanımız Binali Yıldırım’ın imzasıyla mevcut alanımız 9 kat daha büyütüldü. Şuan artık günlük 1000’e yakın nakliye aracı Çumra Organize Sanayi Bölgemize giriş çıkış yapıyor. Burada bu hizmetlerin oluşmasında Başta önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Sorgun olmak üzere bizlere her daim destek olan 12 Konya Milletvekilimize ve Konya Valimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah Çumra’nın geleceği burada yatıyor. 2023’de 15 bin kişinin istihdamı ve Çumra’nın 50 yıllık yatırımını karşılayacak alan burasıdır.” Dedi.

Başkan Oğuz son olarak Çumra’nın durağan olan yapısını hareketlendiren Çumra Şeker Fabrikasından dolayı Recep Konuk vekilimize ve başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.   

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem