Perşembe
Parçalı Bulutlu
-8°C | 2°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
-4°C | 5°C
Cumartesi
Az Bulutlu
-5°C | 7°C

İçeriçumra Mahallesi İstişare toplantısı

İçeriçumra Mahallesi İstişare toplantısı

Çumra Belediyesi Yerel Buluşmalar programı kapsamında haftalık rutin mahalle istişare toplantısında bu hafta İçeriçumra Mahallesindeydi. Çumra Belediyesi İçeriçumra Mahallesi konferans salonunda gerçekleştirilen program Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Belediye Meclis Üyeleri, İçeriçumra Mahalle Muhtarı, Ak Parti Çumra İlçe yöneticileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Programda konuşan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz şunları söyledi;

“Her hafta bir mahallemizle birlikte istişare toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bu programları gerek İlçe merkezinde mahalle sakinlerimizi misafir ederek gerekse mahallemizde yerinde bir organizasyon yaparak istişarelerimizi sürdürüyoruz. Ziyaretlerimiz sürekli olarak devam ediyor. Büyükşehir yasasıyla birlikte görev alanımız 12 mahalleden 53 mahalleye yükseldi. Çumra’mız 2051 Km² alana sahip bir bölge ve 53 mahalleden oluşmasına rağmen hizmetlerin yanı sıra ayda en az bir defa olsa bile esnaflarımız mahalle sakinlerimiz ziyaret etmeyi ihmal etmeden devam ediyoruz. Bugünde yine sabah saatlerinde itibaren İçeriçumra mahalle esnaflarımızla vatandaşlarımızı ziyaret edip hasbihâl ettik dedi.”

Başkan Oğuz İçeriçumra Mahalle Konferans salonda bulunan vatandaşlara İlçeye geride bırakılan görev süresi içerisinde neler yapıldığını anlattı. Ayrıca İçeriçumra mahallesine yapılan yatırımların yer aldığı bir videoyu mahalleli ile paylaştı.

Çumra Belediye Başkanı Oğuz, yapılan hizmetlerin bir çoğunun İlçe tarihinde ilk kez olduğuna vurgu yaparak hizmetin alındığı kurumları yıllardır var olduğunu ifade etti. Bu hizmetler karşılıklı anlayış ve paylaşımcı çalışmalarla elde edildiğini sözlerine ekledi.

Program sonunda vatandaşlara söz verilerek mahallenin sorunları dinlendi ve çözümler noktasında fikir alışverişleri yapıldı.

Mahalle sakinleri Mahallede düzenlenen etkinlikler ve yapılan yatırımlardan dolayı memnun olduklarını ifade ederek Belediye Başkanına teşekkür ettiler. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem