Cumartesi
Karla Karışık Yağmur
1°C | 9°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
1°C | 8°C
Pazartesi
Karla Karışık Yağmur
2°C | 13°C

Hayaldi Gerçek Oldu... Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz...

Hayaldi Gerçek Oldu... Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz...

Arsası Çumra Belediyesi tarafından tahsis edilen ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve Konya’da tek tribünlü olan Çumra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 28 Ekim 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreni ile hizmete açılmıştı. 28 Ekim 2017 yılında hizmete giren Çumra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu büyük ilgi görüyor.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; 

Unutmamak gerekir ki

Peygamber efendimizin Müslümanlara tavsiye ettiği üç şey vardır. Atıcılık, binicilik ve yüzme bu üç şeyin çocuklarımıza öğretilmesini tavsiye etmektedir. Gençlerimizin bizim geleceğimiz olduğu istikbalimiz olduğu dünya milletleri arasında bizi yüceltecek olan en kıymetli değerlerimizi olduğunun unutmamak gerekir. Onlar için ne yapsak azdır Anadolunun ortasında denizi görmeden büyüyen ömrünü tamamlayan nice büyüklerimiz vardır. Çarşamba Çayında yüzmeyi öğrenmeye çalışan veya hemşehrilerimizin bildiği gibi şarıldak demiş olduğumuz bölgede yarı Çamur yarı sazlıklar arasında yüzmeye çalışan çocuklarımız ve gençlerimiz; buyrun size yarı olimpik modern yüzme havuzu güle güle kullanın dedi.

Başkan Oğuz ayrıca İlçemize kazandırılan tesisin toplam 4 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan yarı olimpik yüzme havuzunun 4 milyon 850 bin lira değerinde olduğunu ifade etti ve  tesisin Çumra’ya kazandırılması dolayısıyla başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’e teşekkür etti.

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem