Cumartesi
Karla Karışık Yağmur
1°C | 9°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
1°C | 8°C
Pazartesi
Karla Karışık Yağmur
2°C | 13°C

Dedemoğlu Mahallesine verilen tüm sözler tamamlandı.

Dedemoğlu Mahallesine verilen tüm sözler tamamlandı.

Mahalle ziyaretlerine devam eden Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un bugünkü durağı Konya’nın Çumra İlçesine bağlı Dedemoğlu Mahallesi oldu. Başkan Oğuz ziyaret sırasında vatandaşlarla sohbet etti ve mahalleye yapılan yatırımları inceledi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Dedemoğlu mahallesindeyiz tarihi çok eskilere Osmanlıya dayanan bir mahallemiz, anlatılır ki Dedemolla burada yaşayan Allah’ın derviş kullarından biriydi. Yavuz Sultan Selim Mısır seferine giderken Dedemoğlu üzerinden geçer ve burada yemek ikram eden kişidir Dedemolla mezarı buradadır yolu düşenler ziyaret ederek bir Fatiha okumasını öneririz bizim topraklarımızda yetişmiş bir derviş. Allah’a hamdolsun ki bu mahallemize hizmet etmekte bize düştü. Büyükşehir yasasıyla birlikte buralara da hizmet gelir mi deniliyordu ilk geldiğimiz yıl 2014 te, Elhamdülillah bugün geldiğimiz nokta ise Mahallemizin yolları tamamen asfaltlandı, Parkı tamamlandı, arkamızda 200 m² mahalle konağımızın inşaatı devam ediyor içerisinde kadınlarımızın nişan ve nikahını düğününü yapabileceği zamanı gelip erkeklerin toplantılarını yapabileceği konağımızda da sona geliyoruz, halı sahamızın inşaatı devam ediyor. 53 Mahallemizden biri olan Dedemoğlu mahallemize hizmet etmekten ve vermiş olduğumuz sözlerin tamamlanmasının onurunu yaşıyoruz mahallemize hayırlı olsun dedi.

Yapılan hizmetlerden dolayı Çumra Belediye Başkanına teşekkür eden isim ise Dedemoğlu Mahalle muhtarı Ali Vurguner oldu. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem