Çumramızda Tek Ses Tek Yürek Halinde Barış Pınarı Harekatına Destek Yürüyüşü Düzenledik.

Çumramızda Tek Ses Tek Yürek Halinde Barış Pınarı Harekatına Destek Yürüyüşü Düzenledik.

Çumra Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, #BarışPınarıHarekatı'na katılan Kahraman Mehmetçiğimizin ortaya koymuş olduğu mücadeleyi desteklemek amacıyla özellikle gençlerin büyük oranda katılımıyla bugün 7 den 70'e tüm Çumralı hemşehirlerimiz bir ve beraber olup büyük bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş sonrası bir açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Sayın Halit Oflaz, harekâtta şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet dileyerek; " Ülkemiz Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'in varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır.

Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Çumra Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Ne zaman üzerimize bir vazife düşse her zaman göreve hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı.

Cuma Namazı çıkışında Çumra Çarşı Camii önünden başlayan olan yürüyüş, Ulu Camii önünde Fetih suresi kıraati ve okunan hatimlerin duasının ardından  sona erdi.
#BizBirlikteÇumrayız

#BarışPınarıHarekatı