Çumralı gençlere Mesnevi’nin öğretileri anlatıldı

Çumralı gençlere Mesnevi’nin öğretileri anlatıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Konya Okulu’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Rumi Aşkın Terapi’ semineri Dr. Faik Özdengül'ün sunumlarıyla Çumra’da gerçekleşti.


Mesnevi'yi temel alarak modern insanın problemlerine çözümler sununan Yazar ve Psikoterapist Dr. M. Faik Özdengil Çumra'da gençler ile buluştu. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ' Konya Okulları ' projesi kapsamında Çumra Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda gençlerle  'Rumi Aşkın Terapi' kitabından kesitler sunarak tevrübelerini ve Mesnevi’nin öğretilerini paylaşan Dr. Faik Özdengül Hazreti Mevlana’nın kurduğumuz medeniyetlerin teorisyenlerinden olduğunu belirtti. Özdengül gençelere Mesnevi’yi okumalarını tavsiye ederek, “Sizlere önerim, Mesnevi’yi okumadıysanız bir yerden okumaya başlayın. Mesnevi, kaybolduğunuz ormanlarda yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır" dedi. 


Özdengül programda yaptığı konuşmasında terapi metodu olarak; esas aldığı Mesnevi'deki hikayelerden ve Mevlana'nın hikmetli sözlerinden hareketle insanların kendilerini keşfetmelerine dayandırdı. 


Mesnevi öğretilerinin Çumralı gençlere aktarılmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Konya Büyükşehir Belediyesi'nin  bu tür çalışmalarını desteklediklerini ve bu hizmetlerden Çumra olarak devamlı faydalanmak istediklerini kaydetti. Başkan Oflaz 'Konya Okulu' projesinin uygulanmasından dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu'ya teşekkür etti.