Çumra’ya Bakan Kurum’dan İkinci Büyük Müjde

Çumra’ya Bakan Kurum’dan İkinci Büyük Müjde

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM’un büyük önem verdiği ve çalışmalarını yakinen takip ettiği 8,5 Milyon metre karelik Organize Sanayi Bölgesi Yeni Genişleme Sahası, hem sanayide Çumra’yı şaha kaldıracak hem de binlerce kişiye iş kapısı açılacak.

2020’de ihalesi yapılacak olan 60 Milyon TL’lik Atık Su Arıtma tesisinden sonra, 400 yeni fabrikanın kurulabileceği, 3.400 Konya dönümü alana tekabül eden 8,5 Milyon metre karelik bir alanda Çumra Organize Sanayi Bölgesi Yeni Genişleme Sahası ile Çumra’nın yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmesi bekleniyor.

 

Konu ile ilgi açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Başkanı Sayın Halit OFLAZ;

“Çumra Organize Sanayi Bölgesinin yeni genişleme sahası olan ve 6 aydır Sayın Konya Valimiz Cüneyt Orhan TOPRAK Bey ve Sayın Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim ALTAY Bey’in destekleriyle belli bir noktaya getirdiğimiz tahsis alanı ile ilgili çalışmamızın sözünü Sayın Bakanımız Murat KURUM Beyden aldık.

Sayın Konya Valimiz Cüneyt Orhan TOPRAK Bey’e Çumra’mız adına çok özel teşekkürlerimizi arz ediyorum. Tahsis işlemi bir kaç ay içinde gerçekleşiyor. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.