Cumartesi
Karla Karışık Yağmur
1°C | 9°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
1°C | 8°C
Pazartesi
Karla Karışık Yağmur
2°C | 13°C

Çumra Uzunkuyu Mahallesinde Büyük Değişim

Çumra Uzunkuyu Mahallesinde Büyük Değişim

Konya’nın Çumra ilçesinde büyük değişim yaşanıyor. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un 2014 mahalli idareler seçimlerinde Çumra’nın mahallelerine vermiş olduğu tüm sözleri tamamlamaya devam ediyor. Mahalle ziyaretleri kapsamında Başkan Oğuz’un bugünkü durağı Çumra’ya merkeze 46 km mesafede olan Uzunkuyu mahallesi oldu. Uzunkuyu mahallesini ziyaret eden başkan Oğuz vatandaşlarla sohbet edip yapılan yatırımları anlattı mahallenin sıkıntısı olup olmadığını sordu.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Uzunkuyu Mahallemizdeyiz ilçe merkezimize uzaklığı 46 km mesafede ve büyükşehir yasasından önce Uzunkuyu, Feriz ve Göktepe olarak 3 mahalleden oluşmaktaydı büyükşehir yasasıyla birlikte Uzunkuyu isminde tek mahallemiz olarak Çumra merkeze bağlanmıştı ve bu mahallelerimizin bugün itibariyle tüm mahalle içi yollarının asfaltını tamamlıyoruz. Öncesinde Uzunkuyu mahallemiz İlçe merkezimize Karaman il sınırları içerisinden geçiyordu. Görev süremiz içerisinde bu mesafeyi Taşağıl – Adakale arası yolumuzun asfaltlamasını tamamlayarak ilçe merkezine mesafeyi 13 km kısaltarak ulaşımı sağlamış olduk. Yine Sürgüç, Türkmenkarahüyük arası yolumuzun da asfaltını tamamlayarak Uzunkuyu mahallemizin ilçe merkezine ulaşımı noktasında iki ayrı alternatif sağlanmış olduk. Hem mahallemiz içerisindeki yolların yapılmış olması hem de merkeze ulaşım noktasında yolların yapılmış olması mahalle halkını sevindiren bizleri de gururlandırıyor. 4 yıl önce bu hizmetlerin hiç birini söz vermemiştik ama söz verdiklerimizle birlikte bu hizmetlerin de yapılmasıyla mahallemizin mutluluğu bizlere gurur kaynağı oldu. 300 personelimizle, ilçe teşkilatımızla, muhtarlarımızla gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz mahallemize hayırlı olsun dedi.

Uzunkuyu Mahalle Muhtarı Sefer Çam; Gece gündüz mücadele eden her dakika ulaşılabilen bir belediye başkanımız var. Yaz Kış demeden çalışan her ay toplantılar düzenleyip mahallemizin sıkıntısını soran bir belediye başkanımızın olmasından dolayı biz Uzunkuyu mahallesi olarak çok mutluyuz Allah ondan da ekibinden de razı olsun dedi.

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem