Cuma
Çok Bulutlu
18°C | 31°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
14°C | 28°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
15°C | 29°C

Çumra Sultan Abdülhamid Han Parkı tamamlandı

Çumra Sultan Abdülhamid Han Parkı tamamlandı

Çumra Sultan Abdülhamid Han Parkı tamamlandı
Borçsuz Bir Çumra Belediyesi var

Çumra Belediyesi iki sözünü daha yerine getirmiş oldu. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz 2014 Mahalli idareler seçimlerinde söz verdiği iki konuyu daha tamamladı. Başkan Oğuz’un projeleri arasında olan Şarıldak olarak bilinen mevkide yeni 40 Bin² Sultan Abdülhamid Han Parkının yapımını tamamladı. Parkın yapımının tamamlandığını ifade eden Başkan Oğuz bir başka projesi olan Belediye borcunun görev süresinde tamamını ödeyerek borçsuz bir belediye olma hayalini de gerçekleştirdiğini ve 2014 yılında devraldığı 58 Milyon TL olan belediye borcunun bugün itibariyle tamamen ödendiği müjdesini Çumra halkı ile paylaştı.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Cennet mekan Sultan Abdülhamid Han yıllar 1902’yi gösteriyor ve Çumra’nın su ihtiyacını karşılamak için Beyşehir’den Çumra’ya Çarşamba kanalının açılışı ve yine İlçemizin içerisinde geçen Hicaz demiryolun geçişi İlçemizin varoluş sebebi Sultan Abdülhamid Han ve bizlerde onun adına güzel bir eser bırakalım diye Hicaz demiryolunun ve Çarşamba kanalının birleştiği nokta olan 40 bin m² bir alanda çocukluğumuzda şarıldak, postalcık olarak bildiğimiz alanı Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han adına bir park yapımını tamamladık. Burada spor alanları, çocuk oyun grupları ve ailelerimizle gelip piknik yapabileceğiz alanların olduğu 500 m² bir yörük çadırının içerisinde yer aldığı aslına uygun tarihi köprüler yerleştirildiği nezih bir alan haline getirdik İlçemize hayırlı olsun.

Faiz ödemeyen Borçsuz bir belediyemiz var

Gereksiz harcamalardan hep kaçındık, sanatçılardan hep kaçındık çünkü belediyemizin borcu vardı. Bugün itibariyle bütün hizmetlerimizi bitirip hem de belediyemizin tüm borcunu ödedik ve en önemlisi de yıllık 6,5 Milyon TL faizi kaldırmış borçsuz bir belediye olarak gururla karşınızdayız parklarımız ve yapılan tüm eserler Çumra’mıza hayırlı olsun artık borçsuz bir Çumra Belediyesi var dedi.

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem