Çumra Organize Sanayide İşletmeler açılıyor

Çumra Organize Sanayide İşletmeler açılıyor

Bir zamanların olmaz yapılamaz denildiği Çumra Organize Sanayi Bölgesinde Fabrikalar İşletmeler yükseliyor ve açılışları yapılıyor. Bunlardan biride Çumra Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyete başlayan Çumra Süt Birliği hizmet binası oldu. Çumra Süt Birliğinin hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Çumra Protokolünü çok sayıda davetliyi bir araya getiren açılış programında ilk sözü Çumra Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çelikçi oldu.

Çelikçi; Öncelikle açılışımıza uzaktan yakından gelen herkese teşekkür ediyorum. Birkaç yıl öncesinde sadece hayal ediyorduk ama bugün hizmet vermeye başlıyoruz. Bu konuda bizlere destek olan Başta Belediye Başkanımız olmak üzere paydaşlarımıza ve tüm çalışan arkadaşlarımdan Allah razı olsun dedi.

Kürsüye Konya Tarım il müdürü Seyfettin Baydar geldi ve Baydar; Türkiye’de en büyük tarım potansiyellerinden bölgelerinden birisi Çumra olduğu vurgusunu yaparak Çumra artık sadece tarım değil hayvancılıkta da öncü bir hale gelmiştir dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; İman Varsa İmkan vardır diyerek söze başladı ve devam etti. Başladığımızda bölgesin üzerinde dümdüz bir arazinin üzerinde 2,5 milyon lira bir ipotek vardı. Hadi bu nasıl ödenecek 150 bin liralık bir kredi borcu olmuş 2,5 milyon lira ama hep beraber birleşince neler yapılabileceğini nelerin başarılabileceğini Çumra gördü. Hakikaten 3 yıl önce buralarda çöp poşetleri uçuşurdu Çumra’nın çöp merkeziydi bu alan şuanda ise insanların çalıştığı evine ekmek götürdüğü bir hale geldi. Süt birliğimiz gibi yerli ve yabancı firmalar burada faaliyet göstermeye başladı. Çalışmaları devam eden ve bu yıl içerisinde inşallah faaliyet başlayacak 17 ayrı fabrikada yükseliyor dedi.

Başkan Oğuz bir haberi katılımcılarla paylaştı. Geçtiğimiz aylarda Çumra Ticaret Odamızın vesilesiyle ilçemizde misafir ettiğimiz TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Bey’den burada yapılması için bir okul sözünü aldık inşallah yakın bir zamanda temelini atacağız. Büyüyoruz gelişiyoruz birlikten güç doğacağını biz hep beraber Çumra’da göstermiş olduk dedi.

Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece’nin konuşmasının ardından dualarla Çumra Süt Birliği hizmet binası hizmete açıldı. Katılımcılar tesisi gezdi.