Çumra'nın Kınalı Kuzuları Göreve Hazır

Çumra'nın Kınalı Kuzuları Göreve Hazır

Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Askere Uğurlama Programı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Programa Garnizon Komutanı Binbaşı Halil İşler, Belediye Başkanı Halit Oflaz, AK Parti ilçe başkanı Ufuk Yağcılar, 2020 yılına kadar askere sevk edilen gençler, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda gençlere seslenen Başkan Halit Oflaz “Rabbim bölgenin insanına yakışır bir şekilde vatani görevlerini yaparak, şanlı al bayrağımızla gönderdiğimiz kınalı kuzularımızı sağ salim yuvalarına dönmeyi nasip etsin.Bu vesile ile anlamlı günlerden geçtiğimiz şu günlerde Barış Harekatındaki tüm mehmetçiklerimize selam ve dualarımızı gönderiyoruz mevlam yar ve yardımcıları olsun inşallah” dedi.

Eğlenceli ve neşeli bir ortamda sinevizyon gösterileri ve canlı müzik eşliğinde devam eden program askerlere Kuran-ı Kerim ve Bayrak hediye edilmesi, Asker Kınası Yakma ve Kaşkol hediye edilmesinin ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından sona erdi.