Cuma
Parçalı Bulutlu
1°C | 12°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
1°C | 12°C
Pazar
Çok Bulutlu
3°C | 8°C

Çumra Durmuş Ali Çalık Şehir Stadyumunda Sona Gelindi

Çumra Durmuş Ali Çalık Şehir Stadyumunda Sona Gelindi

Çumra’da yapımı devam eden 3000 kişilik Stadyum tribün inşaatı ve çevre düzenlemesinde sona gelindi. Çumra’da önceki dönem belediye başkanlarından Durmuş Ali Çalık döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve Durmuş Ali Çalık ismini taşıyan Şehir Stadyumu tribün inşaatında ve çevre düzenlemesinde sona gelindi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz;

“Önceki dönem belediye başkanlarımızdan Durmuş Ali Çalık döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemize kazandırılan Çumra Durmuş Ali Çalık Şehir Stadyumumuz ilçemize uzun yıllar hizmet etmiş ama artık ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelmişti. Görev süremiz içerisinde bu alanı Spor Kompleksi haline getireceğiz diye söylemiştik. Şuanda 3000 kişilik kapalı tribün, Spor salonları  ve çevre düzenleme çalışmalarımızda sona geldik. Bu alanda yine hizmete açılmış olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, Halı Sahamız, Spor Salonumuz ve yeni sentetik sahamız bulunuyor. Bakkalbaşı Mahallemizde bulunan Kompleksimize gelen gençlerimiz başta olmak üzere tüm spor severler istediği gibi sporlarını yapabiliyorlar dedi.”

Gençliğe ve spora büyük önem verdiklerini ifade eden Çumra Belediye Başkanı Oğuz, Çumra Çatalhöyük Belediyespor Kulübü bünyesinde, Futbol, Bisiklet, Okçuluk, Karate, Taekwondo, Güreş ve Yüzme dallarına ait 500’den fazla lisanslı sporcu bulunduğunu söyledi ve bu tesislerin başta gençlerimiz olmak üzere Çumra’ya hayırlı olmasını diledi.

Başkan Oğuz son olarak bu tesislerin ilçemize kazandırılmasında destelerinden dolayı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Bakanlık Müsteşarımız Faruk Özçelik’e teşekkür etti. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem