Çumra’dan Balkan Şampiyonluğu

Çumra’dan Balkan Şampiyonluğu


Çumra Çatalhöyük Belediyespor Bisiklet takımı başarısını sürdürerek Balkanlarda ve Türkiye’de adından söz ettirmeye devam ediyor.


Çumra Çatalhöyük Çumra Belediyespor son bir ay içerisinde düzenlenen turnuvalarda; 


Türkiye Şampiyonası Zamana karşı yarışlarında Muhammet Selçuk Türkiye 1.si,
Yol Yarışlarında Melih Çetin Türkiye 2.si,
Genç Erkek Takımı Türkiye 3.sü,
Yozgat genç bayanlar Türkiye zamana karşı yarışlarda Keziban Koyun Türkiye 1.si olurken yol yarışlarında Türkiye 1.si,
Yozgat zamana karşı yol yarışlarında Cemal Selçuk Yıldız A Türkiye 3.sü,
Yıldız A Türkiye Şampiyonasında Faruk Salman Türkiye 1.si,
Yıldız B kategorisinde Ramazan Yılmaz Türkiye 2.si,
Takım olarak Yıldız A takımı Türkiye 2.si olmuştur.


Son olarak Bulgaristan’ın Polovdiv kentinde yapılan Balkan Pist Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Milli Sporcumuz Milli Formasıyla 6 ayrı disiplinde 6 kez birinci olarak Balkan Şampiyonu olmuş ve formasını giydi.


Bu başarılarını Çumra Belediye Başkanıyla paylaşmak isteyen Çumra Çatahöyük Belediyespor Bisiklet takımı Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’u ziyaret etti.


Çumra Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesinde gerçekleşen ziyarette Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; “yıl 2014’dü spora daha fazla destek, sporcudan daha fazla başarı bekliyorduk. Elhamdülillah yıl 2018 oldu ve başarıdan başarıya koşan bir Çatalhöyük Çumra Belediyesporumuz var. 6 branştan biri olan Bisiklet takımımızdan gençlerimizle beraberiz ve iki gün öncesine kadar Türkiye 1.ciliği 2.cilliği 3.cülüğümüz vardı artık Muhammet Selçuk kardeşimizi Türkiye’yi temsilen Bulgaristan’da düzenlenen Balkan Şampiyonasına göndermiştik. Muhammet Kardeşimiz 6 ayrı disiplinde birinci olarak Balkan Şampiyonumz oldu hem Türkiye’mizi, hem Konya’mızı hemde Çumra’mızı gururlandırdı. Aynı zamanda tek bir bayan sporcumuz var inşallah daha fazla olacak kızımızda daha önce Bayanlar kategorisinde Balkan şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonluğu var sonuç olarak her alanda başarıdan başarıya koşan bir takımımız var dedi ve Bisiklet takımını ödüllendiren Çumra Belediye Başkanı Oğuz bu takımın başarısından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.


Çumra Çatahöyük Belediyespor Kulüp Başkanı Dr.Ömer Yıldırım ise bu başarıların kazanmasında büyük emeği olan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a teşekkür etti. 2014 yılında 1 Km bile antreman yapacak yolumuz yoktu hergün tekerlerimizin patlamasıyla uğraşırdık bugün ise 141 km sıcak asfaltla kaplı yollarımız var ben çok teşekkür ediyorum ama bizim esas teşekkürümüz başarılarımızdır dedi.


Çumra Çatalhöyük Belediyespor Bisiklet Takımı ve Milli Takım Antrenörü İsmail Uğurlu ise alınan başarıdan oldukça mutlu olduğunu ve bizlere desteklerinden dolayı Çumra Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz başta olmak üzere, çocuklara bisiklet sporunu aşılayan Güle Oynaya Camiye gel projesinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye başkanı Uğur İbrahim Altay’a, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’e ve Gençlik ve Spor Bakanına teşekkür etti.


Balkan Şampiyonu Muhammet Selçuk ise Balkan Şampiyonluğundan dolayı çok sevinçli olduğunu hedefinin Dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi ve destek veren herkese teşekkür ederim dedi.


Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonu Keziban Koyun ise Çumra Çatalhöyük Belediyespor bünyesine yeni katılmama rağmen kısa sürede bu kadar başarı beni ve kulübümü çok memnun etti inşallah bayanlardan oluşan büyük bir takımla daha iyi yerlerde olacağız dedi.