Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
12°C | 18°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
12°C | 19°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
12°C | 21°C

Çumra’da Spora ve Gençliğe Büyük yatırım

Çumra’da Spora ve Gençliğe Büyük yatırım

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un 2014 Mahalli idareler seçimlerinde göreve gelmesiyle birlikte ilçede spor alanında ve gençliğe dönük büyük değişimler başladı. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulübü sporcularıyla sezon açılışında bir araya geldi. Sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Oğuz gençler için ve spor alanında yapılan yatırımları anlattı.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; 2018 – 2019 yılı sezonu için ilk antreman için bir araya geldik. Bizler buraya gönül rahatlığı ile gelebiliyorsak 4 yıl önce göreve geleceğimiz zaman verdiğimiz sözleri tamamlayarak hatta daha fazlasını yaptığımız içindir. Bugün itibariyle 21 tane halısaha, 3 tane kapalı spor salonu, gençlik merkezi, Konya’daki tek yarı olimpik yüzme havuzu ve hemen arkamızda bulunan Durmuş Ali Çalık başkanımız adına 3000 kişilik Şehir Stadyumumuzun son aşamasındayız.  Çocuklarımız gençlerimiz her yaş grubunda Konya’mızı ve Ülkemizi temsil ediyorlar geçtiğimiz hafta yine bir balkan şampiyonu olan bisikletçimiz var, Teakwondocumuz var, Karate takımızı var, futbol takımlarımız var. 2017 yılında Konya’yı Türkiye genelinde temsil eden U17 takımımızdı. Başarıdan başarıya koşan bir Kulübümüz ve sporcularımız var ama asıl hedefimiz U15 den itibaren çocuklarımızın ufkunu açmak A takımında daha fazla alt yapıdan sporcularımızı görmek ve geliştirmektir. A takımımız bugün itibariyle 22 kişiden oluşuyor ve bu gençlerimizin 16 tanesi Çumra doğumlu olan Çumra’da spor yapmış gençlerimizdir. Belki de tarihinin en genç A takımımızla bu yıl sahada top koşturup mücadele edeceğiz. Yaş Ortalamamız 25 altına kadar indirmiş olduk dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz son olarak Çatalhöyük Çumra Belediye Spor Kulüp Başkanı Dr.Ömer Yıldırım başta olmak üzere tüm teknik heyete ve sporculara teşekkür ederek 2018-2019 yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diledi. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem