Cuma
Çok Bulutlu
18°C | 31°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
14°C | 28°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
15°C | 29°C

Çumra’da Protokol imzaları atıldı.

Çumra’da Protokol imzaları atıldı.

Çumra’nın Bağlar Mahallesinde Çumra Belediyesi, Çumra Müftülüğü, Diyanet Vakfı ve vatandaşların desteğiyle kazandırılacak olan 160 kişilik Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu için Çumra Belediyesi ve Çumra Müftülüğü arasında yardımlaşma protokolü düzenlenen programla imzalandı.  Çumra Belediyesi ve İlçe Müftülüğü arasından imzalanan protokol töreni Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans Salonunda Çumra Müftülüğünün aylık olarak düzenlenen toplantısında gerçekleşti.

Çumra İlçe Müftüsü Bekir Yücel; İlçemize kazandırılacak olan 160 kişilik Yatılı Kız Hafızlık Kur’an Kursu için yaklaşık bir ay önce Allah razı olsun kendisinden Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz’un destekleri ve teşvikleriyle yola çıktık. Allah’a hamd  olsun halkımızın da desteğiyle çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugün burada bize bu eğitim yuvası için büyük destek veren başkanımız şuana kadar yapılan masrafların dışında yine büyük bir destek vererek nakdi yardımda bulunuyor ve bunun protokolünü imzalıyoruz Allah hizmetlerini daim eylesin dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Belediye meclisimizden almış olduğumuz bir karar vardı tüm Çumra’nın amel defteri açık kalsın diye yapılacak hayırlara ortak edelim Çumra’da yapılacak olan tüm cami ve kurslarımızın yapımına destek olalım temelini biz yapalım diye burada bu çalışmamızı yaptık ama yaptığımız çalışmalar masrafların dışında da 250 bin TL nakdi bir yardım dada bulunarak bu eğitim yuvamızın biran önce yapılmasına destek olalım öncülük edelim istedik tabi desteğimiz devam edecek dedi.

Başkan Oğuz son olarak İlçemizde görev süremiz içerisinde 7 yeni okul yapıldı bu yapılan okullarımızda Milli Eğitim Bakanlığımızın dışında da bir çok kaynağı kullandık nereden Çumra’ya yatırım yapılması gerekiyorsa orayı kullandık ve ilçemize bu eserleri kazandırdık. Kendimize düşen yerlerde var inanın en haz duyduğum gurur duyduğum anlardan birini yaşıyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarımızla vakıf ve derneklerimizle yaptığımız çalışmalarla ilçemize yeni yurtlar kreşler kazandırdık. Fetöden alınan binanın alınış aşaması bizleri inanın çok zorlamıştı ama bugün orada Elhamdülillah her hafta birden fazla çocuğumuz hafızlık diplomasını alıyor. Bugün bizim için en kıymetli olacak olan 160 kızımızın eğitimini alacağı bu kurs olacak dedi ve destek veren herkese teşekkür etti. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem