Çumra’da ‘Öncelik Hayatın ,  Öncelik Yayanın’ uygulaması

Çumra’da ‘Öncelik Hayatın , Öncelik Yayanın’ uygulaması


Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, ‘Öncelik Hayatın , Öncelik Yayanın’ uygulamasına katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye genelinde hayata geçirdiği , trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla ve 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla, Çumra’da Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan trafik ekipleri tarafından Hükümet Caddesi üzerinde  bir uygulama yapıldı.

Uygulamaya İlçe Kaymakamı Hüseyin Ece ,İlçe Jandarma Komutanı Halil İşler , Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz ve İlçe Emniyet Müdürü  Mustafa Yılmaz ile birlikte lise öğrencilerinin de destekleri ile katılım sağlandı.

Protokol ve görevli ekipler ile birlikte konu ile ilgili broşürleri uygulama sırasında vatandaşlara veren Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, trafik kuralları ve yaya önceliği hakkında da sürücüleri  bilgilendirdi.

Can kayıplarını önlemek amacıyla başlatılan bu uygulamanın, toplumsal yaşamın olmazsa olmaz kuralları arasında yerini almasını temenni eden Başkan Oflaz, “ Hemşehrilerimizi trafikte yayalara öncelik verilmesi konusunda farkındalık oluşturmak için bilinçlendirdik. İçişleri Bakanlığımızın ‘Öncelik Hayatın , Öncelik Yayanın’ uygulaması ile birlikte Türkiye genelinde ve Çumramızda bu uygulamanın vatandaşlarımız tarafınca farkındalık oluşturacağına inanıyorum. Yayalarımızın geçiş hakkında ki önceliği , bütün yaşamımızı kapsayan değerler içerisinde yer almalıdır. Trafikte öncelikle yayanın güvenliği sağlandığı takdirde sürücülerimizin trafik kurallarında daha hassas olacaktır” dedi.