Çarşamba
Çok Bulutlu
14°C | 28°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 28°C
Cuma
Çok Bulutlu
15°C | 28°C

ÇUMRA’DA MÜNAZARA YARIŞMALARI BAŞLADI

Çumra Belediyesi ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu kapsamında imzalanan protokolle Liseler arası münazara yarışmalarının bu yılki etabı başladı.

    ÇUMRA’DA MÜNAZARA YARIŞMALARI BAŞLADI

Çumra Belediyesi ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu kapsamında imzalanan protokolle Liseler arası münazara yarışmalarının bu yılki etabı başladı.  Çumra Belediyesi Düğün ve Kongre Salonunda düzenlenen münazara yarışmaları haftada iki gün gerçekleştiriliyor ve her yarışmaya özel bir onur konuğu davet edilmektedir. Münazara yarışmasının açılış konuşmasını Çumra Medeniyet okulu projeleri komisyon başkanı Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Adem Doğan tarafından yapıldı. Konuşmasında Adem Doğan Münazaraların önemine değinerek şu ifadeleri kullandı. Doğan; geleneğimizden gelen herşey bizim için uygundur ve çok seviyoruz. Bizlerde biliyoruz ki Peygamber Efendimize  Hristiyan bir topluluk  fikirlerini tartışmak için Mescidi Nebeviye gelmiştir. Cumhuriyet döneminde 1970’li ve 80’li yıllarda da okullarda münazara yarışmaları düzenlenmekteydi. Bu münazaralardan bir çok insan yetişti bundan dolayı çok seviyoruz. İstanbul’da İmam hatiplerde bu yarışmalara katılan ve grup başkanlığı yapan ve birinci olan bir imam hatip lisesi öğrencisi olan birisi orada aldığı tecrübe ve birikimle orada aldığı dert ve dava bilinciyle bugün ülkemizi yönetiyor. Bu kişi Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’dır dedi.  
            Program konuşan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, 15 yıl önce bizler sizlerin yerinde o sıralarda oturuyorduk şimdi başka bir konumdayız. Çumra Kaymakamlığı ve Büyükşehir Belediyemiz önderliği ve destekleriyle düzenlenen bu program sayesinde televizyonlarda ne yesek ne giysek diye bir programı konuşmak yerine ne düşündüğümüzü ifade edebileceğimiz bir nesile sahip olmak için bu programı düzenledik. Burada birinci seçilen okulumuzu Konya’ya göndereceğiz inşallah orada da birinci olacaklar dedi. Başkan Oğuz;  Biz gençlerimiz için mücadele veriyoruz okullarımızdan sonra ikinci bir adreslerinin oluşabilmesi için Gençlik merkezi gibi, Yüzme havuzu gibi, Spor alanları gibi tesislerin yapımını tamamladık. Tabi bizlerin yapabilecekleri sınırlıdır sizler için en çok mücadele veren aileleriniz ve ayakları öpülesi annelerimiz var ve unutmamak gerekiyor ki bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum denildiği öğretmenlerimiz var Allah hepinizden razı olsun dedi.
        Çumra Belediyesi Düğün ve Kongre merkezinde düzenlenen münazara yarışmasının ilk galibi Özel Mehmet Çiftçi Lisesi oldu. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem