Cumartesi
Parçalı Bulutlu
3°C | 15°C
Pazar
Az Bulutlu
0°C | 9°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-1°C | 10°C

Çumra’da Dua Vakti...

Çumra’da Dua Vakti...

Ramazan Bayramı arifesi olması nedeniyle Çumra’da binler dua ve ziyaret için Çumra Şehir Mezarlığında bir araya geldi. Vefat eden yakınlar ziyaret edildi dualar edildi ve hep birlikte amin sesleri yükseldi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz yapmış olduğu açıklamada ise dolu dolu bir ramazan ayı geçirdik Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bu günlere eriştik. Bizler Çumra Belediyesi olarak vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirebilmesi için gerekli tüm çalışmalarımızı ve bayram tedbirlerimizi aldık dedi ve vatandaşların bayramını tebrik etti.

Başkan Oğuz; ”Milletçe güzelliklerin, iyiliklerin, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulup yerini barışa bıraktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ancak, dünyanın birçok yerinde bu bayram sevincini bizim gibi yaşamayan insanların da olduğunu biliyor bu nedenle bu bayrama da buruk kalplerle giren her insanın hüznünü, acısını da yüreğimizde taşıyoruz. Bu nedenle değişik coğrafyalarda darda, zorda, sıkıntıda, zulüm ve baskı altında kalan bütün insanların bir an evvel barışa ve huzura kavuşmalarını temenni ediyoruz. Aile büyüklerimize, akrabalarımıza, komşularımıza, arkadaş ve dostlarımıza hürmet ve muhabbetlerimizi gösterme bilinciyle bu mübarek günde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birbirimizi kucaklamalıyız. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle bayramınızı en içten duygularla kutlarım” dedi. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem