Perşembe
Parçalı Bulutlu
19°C | 31°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
19°C | 30°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
19°C | 30°C

ÇUMRA’DA “DİRİLİŞ GENÇLİĞİ” ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU

ÇUMRA’DA “DİRİLİŞ GENÇLİĞİ” ÖDÜL TÖRENİ COŞKUSU

Çumra Belediyesi ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Diriliş Gençliği” Temel Dini Bilgiler sınavı ödül töreni bugün Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans Salonunda Çumra Protokolünün ve ödül alan öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Program Çumra ilçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Kıvrak’ın konuşmasıyla başladı. Kıvrak; Bu programın hayırlara vesile olmasını temenni ederek yola çıkmıştık. İnşallah öylede oldu bu kadar öğrencinin bu sınava ilgi göstermesi bizleri mutlu etti ben ödül alacak öğrencilerimizi şimdiden kutluyorum dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Bismillahirrahmanirrahim diyerek yarışmanın startını verdiğimizi hatırlıyorum. Allah’a hamdolsun bir kişiydi hedef ama 4200 kişi sınava katıldı. 4 yanlış bir doğruyu götüren bir sınavda ortalama 36 net ortalamasıyla birincilerin 98 net üzerinden not aldığı bir dereceleme sınavı oldu. Allah’a hamdolsun 15 temmuzda gözünü kırpmadan sokağa çıkan o boş bir gençlik işte şöyle bir gençlik diye tarif edilen o güzel gençlik bugün temel dini bilgiler sınavınıda başarıyla geçti. Alllah teala Asr süresinde Asra and olsun ki diye başlar. Asr nedir alimin tabiriyle pazarda buz satan satıcının sermayesi tükenen kişi buz erimektedir sermayesi tükenen kişiye yardım edin diye tevsir edilir Asr süresindeki ilk ayet Asr diye başlar.  İnsanlar hüsrandadır ancak iman edenler Elhamdülillah hepimiz iman etmişiz İman edenler, salih amel işleyenler  birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müsnesna hüsranda olanlar bu dört sınıfında dışında kalanlardır.  Allah’a hamdolsun iyi yoldayız sizlerle beraberiz sizlerle beraber yola çıktık. Kaymakamımız başta olmak üzere tüm daire amirlerimizin katkısı var bu yarışmada ama elbetteki en büyük katkı Milli eğitim müdürlüğünde görev yapan öğretmenlerimize ait Allah onlardan da razı olsun dedi. Güzel bir proje oldu güzel bir şekilde sonuçlandı. İkinci kademede ne var evde evlilik programlarını seyreden annelerimiz var bundan sonraki süreçte inşallah Çumra içerisindeki 20 bin kadınımıza bu kitabı dağıtmak olacak  ve yine Diyanet işlerimizin kitabı olacak bu bizim rehberimiz camilerdeki imamlarımızdır dedi. Yine dağıttığımız bu kitaplarda bulunan konulardan oluşan 100 soruyla sınav yapacağız inşallah. Görevleri değişiyoruz bu defa öğrenciler dışarıda anneler içeride sınav olacak. Daha çok umre hediyesi daha çok ödül olacağını da ben şimdiden sizlere müjdelemek istiyorum dedi ve ödül kazanan çocuklarımızı ve öğretmenlerini tebrik ediyorum dedi. Başkan Oğuz son olarak Diriliş Gençliği yetişiyor bu defa hedefte annelerimiz var dedi.

Çumra Kaymakamı Uğur Kalkar; Bu programın düzenlenmesinde başından sonuna emek harcayan Belediye Başkanımız başta olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve en değerlilerimiz olan Öğrencilerimizi ben tebrik ediyorum dedi ve ödül alacak olan öğrencilerimizi ben canı gönülden tebrik ediyorum dedi.

Programda verilen ödüller ise şöyle sıralandı. 6 Umre  - 3 Tam Altın – 3 Yarım Altın – 51 Çeyrek Altın – 50 Bisiklet ve 90 öğrenciye Çanakkale Bursa gezisi ödülü verildi.

Programda ödül alan öğrencilerin ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Ödül töreninde ise öğrenciler kadar ailelerinin de heyecanlı olduğu ve duygu dolu anların olduğu gözlerden kaçmadı. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem