Çumra’da Dedeli Boğaz sorunu çözüme kavuştu

Çumra’da Dedeli Boğaz sorunu çözüme kavuştu

Konya’nın Çumra ilçesinde Dedeli Boğaz olarak bilinen yol genişletme çalışmaları başladı. Çumra’da büyük bir soruna daha neşter vurulmuş oldu. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Adakale, Uzunkuyu, Kayacık, Karapınar bağlantı yolunun Adakale – Uzunkuyu arasındaki Dedeli Boğaz olarak bilinen dümdüz bir ovada dağların arasında bir yerdeyiz ve bu yol 1970’li yıllarda Mehmet Keçeciler kaymakamımızın dönenimde yapılarak hizmet vermeye başlamıştı ama zamanla dar olmasıyla birlikte sorun olmaya başlamıştı. Elhamdülillah bugün itibariyle Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte 50 yıldır hizmet veren Çumra – Karaman sınırı olan bu yolumuzda genişletme çalışmalarımız başladı. İlçe Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte en geniş şekilde bu yolumuzu tamamlamış olacağız inşallah. Burada yapılan çalışmalar en uzak noktaya bile hizmetin gelebileceğinin geldiğinin göstergesidir. Bu mevki Konya merkeze 100 Çumra merkeze ise 50 km mesafede olan bir yerimizdir ama Allah’a şükürler olsun ki elimizin değmediği mahallemiz yolumuz kalmadı. İlçemize yapılan hizmetlerden dolayı Konya Büyükşehir Belediyemize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi.

Bölgenin en önemli sorunlarından biri olan bu yolun genişlemesinden memnun olan Uzunkuyu mahalle muhtarı Sefer Çam ve mahalle halkı Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.