Çumra'da bir mahalle daha tatlı suya kavuştu

Çumra'da bir mahalle daha tatlı suya kavuştu

 

Çumra Alibeyhüyüğü Mahallesi, yapılan toplu açılış programında Mavi Tünel projesi vasıtasıyla memba suyuna kavuştu. Mahalleye yeni yapılan sağlık ocağı önünde gerçekleşen programda Çumra Belediyesi tarafından Alibeyhüyüğü Spor Kulübüne de takım otobüsü hediye edildi.

 

Çumra Belediyesi tarafından gerçekleştirilen programda, İçeriçumra Mahallesinden sonra Alibeyhüyüğü Mahallesi de memba suyuna kavuştu. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği Mavi Tünel’in vasıtasıyla Seçme Su Arıtma Tesisi ile Alibeyhüyüğü Mahallesinde içme suyu için ilk deneme yapıldı.

 

"2020 PLANLAMAMIZ DEVAM EDİYOR"

Törende yaptığı konuşmada, Çumra Belediyesinin Alibeyhüyüğü Mahallesine kazandırdığı hizmetleri sıralayan Başkan Halit Oflaz, "Nisan ayında temelini attığımız düğün salonun şuanda yüzde 55'lik kısmı tamamlandı. İnşallah en kısa sürede imkanlar ölçüsünde düğün salonumuzu bitirerek, hemşehrilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Birkaç tane bağlantı yolumuzu bitirdik, yapılacak olan yollarımız ile ilgili de 2020 planlamamız devam etmekte. Alibeyhüyüğü Mahallemizde inşaatları tamamlanan işyerlerimizi de diğer işlemleri tamamlandıktan sonra en kısa sürede hizmete sunacağız" dedi.

 

"TABİRİ CAİZSE TÜM SULAR ÇUMRAYA AKIYOR"

Çumra'nın bulunduğu konum itibariyle su yönünden diğer ilçelerden avantajlı olduğunu kaydeden Oflaz;  "Rabbim devletimize zeval vermesin. İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerimizin destekleri ile mahallemize yapılan sağlık ocağını ziyaret etmiş olacağız. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'ın özel gayreti ile daha önce Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılan Seçme Arıtma Tesislerinden gelen su ile İçeriçumra ve Alibeyhüyüğü  Mahallemiz tatlı suya kavuşmuş oldu. İnşallah yapılacak çalışmalar ile 2020 yılı içerisinde Çumra ilçe merkezimize de içme suyunu vereceğiz. Tabiri caizse tüm sular Çumra’ya akıyor. Bu yönden de Konya’nın diğer ilçelerinden avantajlıyız." diye konuştu.

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, konuşması sonrası Alibeyhüyüğü Mahallesini tatlı suya kavuşturan vanayı çevirdi. 

Başkan Oflaz ve beraberindekiler daha sonra heyet yeni yapılan sağlık ocağında incelemelerde bulundu.

Başkan Oflaz son olarak, Alibeyhüyüğü Spor Kulübüne verdikleri otobüsün anahtarını, Kulüp Başkanı Hasan Kiraz'a teslim etti.

 

 

Törene; AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, KOSKİ İşletmeler Dairesi Başkanı Murat Erdoğan, Devlet Su İşleri Çumra Şube Müdürü Bülent Çınar ve İlçe Sağlık Müdürü Faik Serdar Aydın ve diğer protokol üyeleri katıldı.