Çumra'da bayramlaşma programı

Çumra'da bayramlaşma programı

Çumra’da Kurban Bayramı’nın birinci gününde bir dizi program gerçekleşti. Çumra protokolü , belediye personeli ve vatandaşlar Altınpark’ta bir araya gelerek bayramlaştı.

Bayramlaşma programında ilk sözü alan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Dayanışmaya, birlik ve beraberliğe en fazla bayramlarda ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Başkan Oflaz, “ Şükürler olsun ki Rabbim bizleri bir bayrama daha eriştirdi. Sevgili Çumralı hemşehrilerimle Kurban Bayramına erişmenin ortak sevinci içerisindeyim. Bayram paylaşmaktır… Paylaşmaktan kasıt sadece kestiğimiz kurban etlerini pay etmek değil, kardeşlik hukukumuzu, sevgimizi ve muhabbetimizi tesis etmektir. Çumra olarak birlik ve beraberlik konusunda ülkemizde ve ilimizde örnek bir konumdayız. İlçe belediyesi olarak yapacağımız hizmetlerde en dikkat ettiğimiz husus ise ötekileştirici ve ayrıştırıcı tutum ve davranışlardan kaçınmaya çalışıyoruz” dedi.

Altınparkta gerçekleşen bayramlaşma programına ; İlçe Kaymakamı Hüseyin Ece, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Program Şehitlik ve Çumra Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretleri ile devam etti.