Çumra’da , 8 derslikli  okulun temeli atıldı

Çumra’da , 8 derslikli okulun temeli atıldı


Eylül ayında Konya Valiliği tarafından protokolü imzalanan Çumra Türkmenkarahöyük Mahallesi8 derslikli   Kamil Türk  Orta ve İlk okulunun temel atma töreni gerçekleşti.

Eğitime %100 Destek Kampanyası çerçevesinde hayırsever Kamil Türk Hırdavat İnşaat Malzemeleri Pazarlama Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından Çumra İlçesi, Türkmenkarahüyük Mahallesinde yapılacak olan 8 derslikli ilkokul binasının temel atma töreni yapıldı.

 

Törene katılan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, ilçe ziyaretleri kapsamında   fırsat buldukça vatandaşlar ile buluşmalar gerçekleştirmek  istediklerini belirtti. Vali Toprak 10 Eylül’de protokolünü imzaladıkları Kamil Türk orta ve ilk okulu binasının  1 ay gibi kısa bir sürede temel atma aşamasına geldiği için hayırsever Türk ailesine teşekkür etti.  

 

Temel atma törenine katılan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz , Haziran ayı içerisinde okul ile ilgili ilk görüşmeyi gerçekleştirdiği Kamil TÜRK ile birlikte hareket ederek okulun  temeli atılacak seviyeye getirildiğini dile getirdi. Oflaz, “Çumramızda yeni bir eğitim yuvası kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Rabbim açılışını yapmayı da nasip etsin.  Çocuklarımıza yapacağımız bu tür yatırımlar İnşallah geleceğe daha ümitli bir şekilde bakmamıza sebep olacak” dedi.