Cumartesi
Parçalı Bulutlu
3°C | 15°C
Pazar
Az Bulutlu
0°C | 9°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-1°C | 10°C

Çumra’da 2018 Yılı Asfalt Sezonu açıldı.

Çumra’da 2018 Yılı Asfalt Sezonu açıldı.

Çumra Belediyesi bugün itibariyle 2018 yılı asfalt sezonunu açtı. 2018 yılının ilk asfalt çalışması Yenidoğan Mahallesinde gerçekleşti. Çalışmaları Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’da yerinde takip etti.

Başkan Oğuz; “Bismillahirrahmanirrahim diyerek 2018 yılının asfalt sezonunu başlatıyoruz. Tabiki bunun alt yapısında mahallelerimizde yıllar önce kaldırım ve yol üzerine yapılan yapılar vardı bu yapılar mahalle halkımızla uzlaşılarak gerekiyorsa kamulaştırılarak kaldırıldı ve kaldırılma çalışması sırasında zarar verilen yerlerin onarımı yapıldı kaldırımlar yenilendi. Bu çalışmalar esnasında şehir içerisinde bulunan tüm mahallelerimizde %99 oranında doğalgaz çalışmaları da tamamlanmış oldu. Mevsim şartları el verdiği sürece kış ve bahar aylarından bugüne kadar geçen sürede mahallelerimizde alt yapı ve kaldırım çalışmalarımız yaptık ve bugün itibariyle de asfalt sezonumuzu açıyoruz. 2018 yılı içerisinde ise hem şehir içerisindeki tüm yollarımız hem de 53 Mahallede hedefimiz girilmedik sokak bırakmayacağız inşallah. Yoğun bir yıla giriyoruz yoğun günler yaşıyoruz ve bütün müdürlerimizden alt kademeye kadar olan 300 personelimizle ve 150 araçla sahada çalıyoruz ve Çumra için çalışmaktan gurur duyuyoruz. Mevla kazadan beladan korusun. Bugün itibariyle 2018 yılı asfalt sezonumuzu açıyoruz inşallah hayırlı olur” dedi. 

Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Adem Akbaş ise Asfalt sezonu açılışında Mahalleye yapılan yatırımlar nedeniyle Çöp konteynerinden kaldırıma, doğalgazdan asfaltına ve parkına kadar bir çok hizmeti oldu ileride daha güzel yatırımlarının olacağına inanıyorum Mahallemiz adına Allah başkanımızdan ve ekibinden razı olsun ben teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından 2018 yılı asfalt sezonu ilk dökülen asfaltla başlamış oldu. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem