Cumartesi
Parçalı Bulutlu
3°C | 15°C
Pazar
Az Bulutlu
0°C | 9°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-1°C | 10°C

Çumra Belediyesinden Türkmenkarahüyük Mahallesine Mahalle Konağı

Çumra Belediyesinden Türkmenkarahüyük Mahallesine Mahalle Konağı

Çumra Belediyesi tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile mahallelere Mahalle konağı kazandırma çalışmaları devam ediyor.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz Türkmenkarahüyük Mahallesini ziyaret ederek Mahalle Konağını çalışmalarını yerinde inceledi vatandaşlarla istişarelerde bulundu. Ayrıca Başkan Oğuz Türkmenkarahüyük Mahallesinde Cuma namazına müteakip Asker duasına katıldı.

Başkan Oğuz; 2014 Mahalli idareler seçimleriyle birlikte Çumra 51 Km² alan ve 12 Mahalleden 2051 Km² alan ve 53 Mahalleye genişlediklerini ifade ederek seçimlerden hemen sonra hızlı bir çalışma sürecine girdiklerini söyledi. İlk olarak mahallelerin ihtiyaçlarının tespiti noktasında fizibilite çalışmasının yaptıktan sonra Yol, Park ve Altyapı başta olmak üzere önemli ihtiyaçlardan başlayarak hizmet etmeye başladık dedi. Bu kapsamda görev süremiz içerisinde 1 Merkez Sentetik Saha olmak üzere 16 Mahallemize yeni halı sahayla birlikte toplam 17 spor sahası oluşturduk.  53 Mahallemizde parklarımızı tamamladık. Düğün salonlarımızın restorasyonunu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. 2014 yılından bu zamana kadar Konya Büyükşehir Belediyemiz iş birliği ile Ürünlü, Taşağıl, Çukurkavak ve Abditolu mahallelerimizde Mahalle konaklarımızı tamamlayarak mahalle halkımızın kullanımına sunduk. Şuanda ise Alemdar ve Türkmenkarahüyük Mahallelerimizde Mahalle konağı yapımına başladık inşallah birkaç ay içerisinde tamamlayarak buraları da halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz  geride bıraktığımız süre içerisinde bir çok hizmeti ve eseri vatandaşlarımızla buluşturduk inşallah daha iyileri içinde çalışmalarımız gayretle devam edecek dedi. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem