Pazartesi
Parçalı Bulutlu
0°C | 11°C
Salı
Parçalı Bulutlu
3°C | 16°C
Çarşamba
Az Bulutlu
6°C | 20°C

Çumra Belediyesinden Basın Açıklaması

Çumra Belediyesinden Basın Açıklaması

KONYA(AA) - Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a yönelik yapılan silahlı saldırı hakkında Çumra Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden bir basın açıklaması yapıldı.

 

Açıklamada; Öncelikle Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz’a yönelik yapılan menfur silahlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Belediye başkanımızın hastanede tedavi süreci devam ediyor. Sağlık durumu oldukça iyi durumdadır. Enfeksiyon riskinden dolayı yoğun bakım servisinde tedavisine başlanan belediye başkanımız, şuan itibariyle normal servis odasına alınmıştır. Gerçekleşen bu üzücü olaydan dolayı başkanımıza geçmiş olsun dileklerini iletmek ve yanında destek olmak için hastaneye gelen, arayan, sosyal paylaşım platformlarında ve internet sitelerinde geçmiş olduk dileklerini ileten ve evlerinde dualarıyla destek olan herkese teşekkür ederiz.

 

Gerçekleşen bu üzücü olayın özeti şu şekildedir:  2016 yılında TOKİ'ye devredip emekli ve dar gelirli kardeşlerimize ev yapmak için satın aldığımız Yenidoğan Mahallesi 799 ada 1 parselin de içinde olduğu 18000 m2 arsayı belediyemiz adına Eyüp Alkan adlı vatandaşımızdan satın aldık. Saldırıyı gerçekleştiren Bahattin Y. İsimli şahıs bu arsanın kendisine ait olduğunu iddia ederek izinsiz bir şekilse hurda eşyalar koyarak işgal etmiştir. Beledimiz zabıta ekiplerince defalarca uyarılarak tahliye etmesi istenmiştir. Bahattin Y. İsimli saldırgan defaten belediye başkanımıza yönelik: “Bu arsa benim bana vereceksiniz.” diyerek tehdit edici söylemlerde bulunmuştur. Son olarak olayın gerçekleştiği 22.10.2018 Pazartesi günü 11:00 sıralarında belediye başkanımızın makamına gelerek: “Bu arsa benim, burayı bana vereceksiniz.” söylemini yinelemiş ve Baraj Mahallesi Kamyon Garajının karşısında 919 Ada 2 Parsel de bulunan Mustafa Akpınar, 920 Ada 2 Parsel de bulunan Ramazan Demirhindi adlı kardeşlerimize ait bir arazi için de: “Buraya inşaat ruhsatı vereceksin.” ifadelerini kullanmıştır. Bu arazi için ise saldırgan daha önce imar dairemize müracaat ederek inşaat için ruhsat istemiştir. Arazi sahibinin kendisi olmadığı veya vekaleti olmadığı için bu işlemin gerçekleşmeyeceği kendisine defalarca söylenmiştir. Buna rağmen tehdit yoluyla bunu çözme yoluna başvurmuştur. Bunun üzerine belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz, böyle bir şeyin olmayacağını söyleyerek kamu malını koruyucu ifadeler kullanmış, Şahıs aldığı bu cevap üzerine görüşürüz, hesaplaşırız diyerek belediye başkanımızı tehdit edici sözlerle odayı terk etmiştir. 15:20 sıralarında ise bu üzücü olay gerçekleşmiştir.

 

Basında yer aldığı gibi elektrik, su aboneliği ve inşaat ruhsatının verilmediği gibi bir durum söz konusu değildir. İddialara konu olan arsaların hiç biri şahsa ait değildir. Asıl mesele kendisinin olmayan bu arsaları gasp etmeye çalışmasıdır. Ayrıca elektrik ve su abonelikleri belediyemizce verilebilecek abonelikler değildir ve bunların müracaatı için kimlik ya da vekalet gerekmektedir.

 

Olayla ilgili soruşturma ve resmi süreç devam ediyor. Bu üzücü olayla birlikte kamu çalışanlarına ve insanlığa hizmet edenlere yönelik yapılan saldırıların son bulmasını temenni eder, Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz’un biran önce sağlığına kavuşarak görevinin başına dönmesini Cenab-ı Allah’tan dileriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem