Çumra Belediyesi Vefa Buluşması

Çumra Belediyesi Vefa Buluşması

Çumra Belediyesi tarafından 2014 mahalli idareler seçimlerinden sonra başlatılan 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebetiyle Vefa Buluşması programı düzenlenmeye devam ediyor. Çumra Belediyesinde ilçeye hizmet etmiş ve emekli olanların mevcut çalışanlarla bir araya geldiği Vefa Buluşması programı büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Çumra Belediyesi Düğün ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen program Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Programda ayrıca 4 yılda yapılan yatırımların anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi oldu. 18 dakikadan oluşan videoda 4 yılda yapılan hizmetler 87 başlıkta toplandı. Sinevizyon gösterisi sonrası kürsüye Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz geldi.

Başkan Oğuz; Aramızda çok kıymetli Çumra’mıza uzun yıllar hizmet etmiş ve emekli olmuş misafirler daha doğrusu ev sahipleri var Allah onlardan ve mevcut çalışan mesai arkadaşlarımdan razı olsun. Bu programı 4 yıldır 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebetiyle düzenliyoruz artık gelenek haline geldi. Bu program kapsamında İlçemize hizmet etmiş büyüklerimizle mevcut çalışan mesai arkadaşlarımızı bir araya getirerek bir vefa buluşması düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl aramızdalardı ama bugün aramızda olmayan kardeşlerimiz var Mustafa Çiçek, Muhsin Şenol ve Selvinaz Erdem bunlardan birisidir. Tüm vefat edip aramızdan ayrılanlara Allah rahmet eylesin. Bu programlar sayesinde helallik alma gönül alma fırsatımız oluyor inşallah düzenlemeye devam edeceğiz dedi.

Başkan Oğuz son olarak ilçeye sizlerle beraber yaptığımız bir çok hizmet var 4 yıla sığdırabildiklerimizden bazıları bu videoda yer alıyor ama bu çalışma 10 gün öncesine ait bugün bunun üzerine bugün 7 mahallemizde daha mahalle konağı inşaatımız başladı. Bunlar hep sizlere beraber hizmetimiz hiç birinin üzerinde benim ismim yazmayacak ama Peygamber efendimizin buyurduğu gibi Hayra vesile olan Hayrı yapan gibidir der hepimizin amel defterimiz açık kalacak dedi.

Program sonunda katılımcılara geleneksek düğün pilavı ikram edildi  ve helalleşme ve sohbetler yapıldı.