Çarşamba
Çok Bulutlu
14°C | 28°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 28°C
Cuma
Çok Bulutlu
15°C | 28°C

ÇUMRA BELEDİYESİ ÇATALHÖYÜK KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

ÇUMRA BELEDİYESİ ÇATALHÖYÜK KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Çumra Belediyesi Çatalhöyük Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Çumra Belediyesi Altınpark Konferans Salonunda yapılan bir toplantıda bir araya geldi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıya  Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, Ak Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Kıvrak, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Bünyamin Nokta, Çumra Gençlik Meclisi Başkanı Arif Ünlerşen ve gençler katıldı.

Gençlerle bir araya gelen Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, Gençler için yapılan  Gençlik Mekezi, Yarı olimpik Yüzme Havuzu, Sadece Bayanlar için yapılan Şehir Konağı, Stadyum, Halısahalar, Kapalı Spor Salonları ve Eğitim ve Kültürel programlardan bahsetti.  Ayrıca Başkan Oğuz gençlerle güncel olayları değerlendirerek Cumhurbaşkanlığı sisteminden bahsetti. Cumhurbaşkanının gençlere verdiği önemi anlattı. Yeni sistemle seçilme yaşının da 18’e düşürüldüğünü ifade ederek inşallah gelecek dönemde sizlerden güzel muhtarlar, Meclis üyeleri, Belediye Başkanları, Milletvekilleri çıkacak dedi. Başkan oğuz son olarak gençler için yapılan eleştirilere şöyle cevap verdi bu çoluk çocuk işi diyenlere sadece Fatih’in İstanbul’u feth ettiği yaştasınız demek belki de yeterli olacaktır dedi.

Programda konuşan Çaltahöyük Kent Konseyi Gençlik Meclisi başkanı Arif Ünlerşen, Çumra’da gençler için yapılan projelerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek gençlerimizin kahve, kafe ve bilardo salonlarından kurtularak daha faydalı işlerde bulunabilecek mekanların yapılamasından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Bakanlık Müsteşarı Faruk Özçelik başta olmak üzere Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz’a gençlik adına teşekkür etti.

Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Kıvrak ise, Bu güzel ortamlarda bizleri bir araya getiren  ve gençler için öğrenciler için büyük bir gayret ve imkan sağlayan Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a teşekkür ederek. Böyle bir organizasyonun içerisinde olmak bir ucundan tutabilmek bana bizlere gurur vermektedir dedi.

Gençlerle bir araya gelen Çumra Sulama Birliği Başkanı ve Ak Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar’da, Çumra’da gençlere yönelik de halka yönelikte çok güzel şeyler yapılıyor ama bu yapılanlar sizler için aslında hayatın yüzde yirmilik(20) kısmını oluşturuyor geriye kalan kısım ise tamamen sizlerin elinde dedi. Hayatta bir çok kademe karşınıza çıkacak mücadele sürekli devam edecek. Bizler sizlerle bir çok kez bir araya geleceğiz görüşmelerimize devam edeceğiz diyen Başkan Yağcılar sözlerine şu ifadelerle devam etti. 15 temmuz hain darbe girişiminde sizlerin yaşlarında şehit kardeşlerimiz var diyerek milli birlik beraberlik ve vatana sahip çıkmanın bilincinde olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Programda son olarak Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Bünyamin Nokta konuşarak gençlik meclislerinin önemine dikkat çekti. Nokta Çumra’da yapılan faaliyetlerden memnun olduğunu ve başarılı çalışmaların olduğuna ifade ederek destek veren yöneticilere ve gençlik meclisi başkanına teşekkür etti. Başkan Bünyamin Nokta son olarak gençlere Konya’da yapılan çalışmaların gösterildiği bir sinevizyonu gençlerle paylaştı.

Çumra Belediyesi Altınpark Konferans Salonunda gerçekleştirilen Çatalhöyük Kent Konseyi Gençlik Meclisi toplantısında ortak mesaj ise 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Vatan Millet ve Devlet Sevgisi oldu. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem