Cuma
Çok Bulutlu
18°C | 31°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
14°C | 28°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
15°C | 29°C

Çumra Belediyesi 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri devam ediyor.

Çumra Belediyesi 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri devam ediyor.

Çumra Belediyesi 2014 Mahalli idareler seçimlerinden hemen sonra başlattıkları 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri programına 4.yılında da devam ediyor. Bu hafta düzenlenen gezi programında öğrencilere Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’da katıldı.

40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri projesinin esas amacı ise Günümüz dünyasında gerçekleşen tüm gelişmeler ile birlikte bireyi, aileyi, toplumu ve tüm insanlığı tehdit eden problemleri ancak erdemler, faziletler ve değerlerimiz ile çözebileceğimiz için bu erdemlerin tarihi ve kültürel mirasa dayandığı, tarihi mekanlar ve şahısların gezilerek yerinde görülüp incelenmesiyle, elde edeceğimiz değerlerin işleneceği bir gezi olmasıdır.

Öğrencilerle birlikte gezi programına katılan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz;

“Çanakkale gezilecek öğrenilecek inşallah öğrencilerimizi gönderiyoruz. Karadeniz gezilecek, İstanbul gezilecek ama önceliğimiz Konya’mız doğduğumuz yaşadığımız yerleri gezmemiz lazım Selçuklu’nun başkenti tarihin başkenti burası belki gezilecek bir çok nokta var ayrı ayrı ama güne sığan bütün noktaları birlikte gezmeye devam ediyoruz Selçuklu’nun dedelerimizin yaşadığı ve tarihi yerleri yerinde görmek sizlere anlatabilmek için gayret gösteriyoruz. Gezi programı kapsamında Konya Nüma Panaroma müzesi, İrfan Kültür Merkezi, Şehitlik, Mevlana, Meram Tavus Baba Türbesi, Sille ve Sille Barajı gezilerek hem tarihimizi öğreniyoruz hem de rahat bir gün geçirmenize olanak sağlıyoruz dedi.

Başkan Oğuz Her seyahatle birlikte 40 genç birbiriyle kardeş olduklarının bilincine ulaşmaktadır. Bölgemizdeki farklılıklardan olan Dağlısı, Türkmeni, Yörüğü, Kürdü, Göçmeni ve Ovasıyla hepimizin kardeş olduğu vurgulanmanın yanında teknolojinin imkanlarını kullanarak WhatSapp grupları oluşturarak gezi sonrası günlerde de kardeşliğimizi pekiştirmeye devam ediyoruz dedi.

40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri kapsamında bu hafta Ticaret Meslek Lisesi,İçeriçumra Çok Programlı Anadolu Lisesi, İçeriçumra İmam Hatip Lisesi, Karkın İmam Hatip, Alibeyhüyüğü İmam Hatip ve Çumra İmam Hatip lisesi öğrencileri bir araya geldi.

Geziye katılan öğrenciler gezi sonrası düşüncelerini dile getirerek Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a teşekkür etti. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem