Çumra Adına Tarihi Devir Gerçekleşti

Çumra Adına Tarihi Devir Gerçekleşti

Çumra'da bölge ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak ve istihdam kapısı oluşturacak Organize Sanayi Bölgesinin 8 milyon 500 bin metrekarelik genişleme alanının Milli Emlak’tan Çumra OSB'ye devri gerçekleşti.

Çumra ve bölge ekonomisinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacak devir gerçekleşti. Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, 8 milyon 500 bin metrekarelik  genişleme sahasının Çumra Organize Sanayi Bölgesine devrini gerçekleştirerek imzayı attı. Oflaz, bu gelişmenin Çumra adına tarihi bir öneme sahip olduğu dile getirirken genişleme sahasında  kurulacak yüzlerce fabrika ve yatırımcılar  ile birlikte Çumra ve bölge ekonomisinin gelişimine katma değer oluşturulacağının altını çizdi.

“BU İMZA SIRADAN BİR İMZA DEĞİL!”

Çumra ekonomisi adına tarihi bir ana şahitlik ettiklerini dile getiren Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz “Bu imza sıradan bir imza değil! Organize Sanayi Bölgemize devrini tamamladığımız 8 milyon 500 bin metrekarelik alan ile vatandaşlarımıza istihdam kapısı oluşturulurken bir yandan da ekonomide büyümenin sürdürülebilmesi için büyük yatırımların da önünü açılıyor. Çumramıza bundan sonraki yıllarda ekonomik olarak ciddi atılım ve kalkınma sağlayacak olan 8 milyon 500 bin metrekarelik Çumra Organize Sanayimizin tapusunun, Milli Emlak’tan Çumra OSB’ye devrini gerçekleştirdik. 6 ay gibi kısa bir sürede Çumramız adına bu tarihi sürecin oluşmasında iradesini ortaya koyan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Süreci yakından takip eden Konya Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak’a, Her konuda olduğu gibi bu konuda da desteğini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a , AK Parti Konya Milletvekilimiz Sayın Halil Etyemez’e , ve Kaymakamımız Sayın Hüseyin Ece’ye, İlçe Koordinatörümüz Sayın Mustafa Gürbüz'e, İlçe Başkanımız Sayın Ufuk Yağcılar'a ve emek veren herkese çok çok teşekkür ediyor, Çumramız adına şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.