Pazartesi
Parçalı Bulutlu
0°C | 11°C
Salı
Parçalı Bulutlu
3°C | 16°C
Çarşamba
Az Bulutlu
6°C | 20°C

Çocuklar Gülerse, Dünya Güler

Çocuklar Gülerse, Dünya Güler

Çumra Gençlik Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen törende Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece, Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği Başkanı Osman Demirci, Nalçacılılar Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Apalı ve Konyaspor Başkan Yardımcısı Okay Tınkır konuştu.

Oyuncaksız Çocuklar için Derneği Başkanı Osman Demirci; Bizler 2016 yılında faaliyetine başladık ve günümüze kadar 10 binlerce çocuğumuzu sevindirme şerefine nail olduk. Bugün Çumra’da Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Oğuz’un destekleriyle 300 çocuğumuzu sevindireceğiz. Bizleri bu yolda yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi. 

Törenden önce 300 çocuğa Konyaspor forması dağıtan Nalçacılılar Taraftar Derneği’nin Başkanı İbrahim Apalı “Hem Konyaspor olarak hem Nalçacılılar Taraftarlar Derneği olarak böyle anlamlı ve önemli organizasyonlara her zaman destekçi olacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konyaspor Başkan yardımcısı Okay Tınkır ise “Hepinizi Atiker Konyaspor Kulübü Başkanımız Hilmi Kulluk ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz adına selamlıyorum. Biz 6 aydan bu yana Atiker Konyaspor Kulübünün yöneticileriyiz. Saha dışındaki yoğun mesaimize sportif başarılarımız da eklenmeye başladı. Aykut Kocaman hocamızla yeni bir sayfa açtık. Futbolcularımızın sezon başından bu yana emekleri çok fazla. Atiker Konyaspor’umuzun ilerleyen yıllarda hedef anlamında çok iyi yerlerde olması ve temsil edilmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah çok daha  başarılı günler göreceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Çumra Kaymakamılığımıza, Çumra Belediyesi’ne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği’ne, Nalçacılılar taraftar Derneğine ve Başkanımıza herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Bugün duygu dolu anlar yaşıyoruz, hepimiz öğrencilik zamanlarımızda çeşitli hediyeler aldık burslar aldık. Benim babamda toprak mahsulleri ofisinde bekçiydi ve benim adını duyduğum zaman gurur duyduğum insandır, 4 tane talebeyi yani bizleri bir bekçi maaşıyla okuttu ve bugünlere gelmemizi sağladı. Tabi ki hepimiz annelerimiz ve babalarımızla gurur duyarız bizleri yetiştiren en değerliler onlardır. Bugün burada 300 çocuğumuza Oyuncaksız Çocuklar İçin derneğinin hediyeleri olacak. Ben burada düzenlenen bu güzel organizasyon için ve bizleri kırmayıp gelen Konyaspor yöneticilerine ve Futbolcuları başta olmak üzere Nalçacılılar taraftar grubuna çok teşekkür ediyorum dedi. Başkan Oğuz gençler ve çocuklarımız için yapılan 23 Halı Saha, Gençlik Merkezi, Erkekler ve Bayanlar ayrı ayrı Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonlarının ve Stadyum gibi yatırımları anlattı ve çocuklarımızın Çumra’mızın emrinde olduğunu söyledi. Son söz olarak “Çocuklar Gülerse, Dünya Güler” dedi ve Gerek yatırımların yapımında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarımız Faruk Özçelik’e, Konya Büyükşehir Belediyesine ve Merkezi Hükümete teşekkür etti. 

Çumra Kaymakamı Hüseyin Ece ise bu anlamlı programı düzenleyen koordine eden her kim varsa hepsine ben ayrı ayrı teşekkür ediyor, hizmetlerinin çalışmalarının devamını diliyorum dedi. 

Çumra Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen program sonunda Çocuklara Mont, bot, kıyafet, oyuncak ve yiyecek paketlerinin yanı sıra çocuklara 300 Konyaspor forması dağıtıldı. 

Programa katılan ve yoğun sevgi seli ile karşılanan Konyaspor oyuncuları Selim Ay, Ertuğrul Taşkıran ve Volkan Fındıklı çocukların isteklerini kırmadı ve uzun süre hatıra fotoğrafı çektirdi.


Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem