Cuma
Parçalı Bulutlu
1°C | 12°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
1°C | 12°C
Pazar
Çok Bulutlu
3°C | 8°C

Başkan Oğuz; Çocuklarımızın Mutluluğu Bizim Mutluluğumuz

Başkan Oğuz; Çocuklarımızın Mutluluğu Bizim Mutluluğumuz

Çumra Belediyesi ve İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen yaz dönemi piknik programları başladı. İlçede Kuran Kursu ve Camilerimizde eğitim gören öğrencilerine yönelik hergün ayrı bir kursun ve camimizin piknik yaptığı Çumra’da İlk program bugün başladı. Çumra Belediyesi Gökhüyük Tesislerinde gerçekleşen piknik programında çocuklar gün boyu doyasına hem eğleniyor hem eğitmen hocalarıyla sohbetler ediyorlar.

Doyasıya eğlenen çocukları ziyaret eden Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz çocuklarla sohbet etti. Başkan Oğuz; Bugün itibariyle çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak için İlçe Müftülüğümüz,  Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız ortak çalışmayla ilçede Kuran Kurslarımızda ve Camilerimizde eğitim gören çocuklarımızı Belediyemiz tarafından tüm imkanları sağlanarak Gökhüyük Mahallemizde bulunan tesisimizde bir gün boyunca piknik yapmak ve eğlenmeleri vakit geçirmeleri için misafir ediyoruz. Bu çocuklarımız çok özel çocuklardır. Rahmetli Mustafa Yıldırım ve Şeker Hocamızdan sonra uzun zamandır ilçemizde hafız yetişmiyordu bu dönem Allah onlardan razı olsun Hafızlık İmam Hatip ortaokulumuzla birlikte İlçemizde 120 kardeşimiz hafız olmak için eğitim görüyor. Bizlerde buna kayıtsız kalmamak için İlk Hafız olan 3 kardeşimizi kutsal topraklara Umre’ye göndereceğiz tabi bununla da kalmayıp yarım hafızlığı tamamlayan kardeşlerimizi de il dışında Seyahat programlarıyla ödüllendireceğiz dedi ve çocuklarımızın yetişmesine vesile olan aileleri başta olmak üzere belletmenlerine teşekkür etti.

Çumra Belediyesi tarafından gün boyu devam eden programda çocuklara çeşitli ikramlarla birlikte yeni oyunlar ve ezgiler öğretiliyor gün sonunda ise Gökhüyük mahallesinde bulunan Obruk gezisi düzenleniyor. 

Copyrigt © 2014 Çumra Belediyesi | Basın Yayın ve Halkla İlişkiler - Bilgi İşlem