BAŞKAN OFLAZ’DAN YENİ YILDA ÇALIŞANLARA ZAM AÇIKLAMASI

BAŞKAN OFLAZ’DAN YENİ YILDA ÇALIŞANLARA ZAM AÇIKLAMASI


Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, belediye personelinin yeni yılda alacağı ücretlerdeki artışı belirlemek üzere sendika temsilcileri ile bir araya gelerek imza töreni gerçekleştirdi.

 

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, yen yılda belediye personelinin alacağı ücret ile ilgili sendika temsilcileri ile masaya oturdu. 2020 yılında çalışanlara verilecek zam ve sosyal haklara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Oflaz,  belediye çalışanlarının enflasyonun üzerinde rakamlar ile haklara kavuştuğunu dile getirerek tatmin edici rakamlar ile iyileştirmeler yaptıklarını belirtti.

Çumra Belediyesi olarak çalışan tüm mesai arkadaşlarıyla bir aile olduklarını vurgulayan Oflaz , “Şahsım olarak göreve geldiğim ilk günden beri ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ dedik. Biz Çumra Belediyesi olarak gerçekten büyük bir aileyiz…

Mesai arkadaşları olarak birbirimiz acı – tatlı günlerde hep beraber bir arada olduk. Omuz omuza çalışan kendi ailelerinden daha fazla burada vakit geçiren bir aileyiz… Biz de bu bağlamda mesai arkadaşlarımızın her anlamda yanlarında olduk. Her ay bir personelimizin evine ailecek misafir olduk. Bundan birkaç ay önce çalışma arkadaşlarımıza ilave yüzde 4’lük bir zam verdik. Sözleşmede olmamasına rağmen 2020’nin yılbaşında bu zammı arkadaşlarımıza dahil ettik. Şimdi ise yüzde 16’lık bir zam oranı ile toplamda 2020 yılı içerisinde arkadaşlarımız, daha önceki dönemlere göre enflasyonun üstünde bir rakamla ücretlerinde yüzde 20’lik bir artış görecek.” dedi.

 

 

“BAYRAMLARDA EKSTRA İYİLEŞTİRMELERİMİZ OLACAK”

 

Toplantıda çalışanlara verilecek zamların yanında sosyal haklara da değinen Başkan Oflaz, “Sadece yevmiyelere yapılan zamlar değil, sosyal haklar ile de ilgili tatmin edici rakamlarla iyileştirmeler yapmaya çalıştık. Ramazan ve Kurban Bayramları’nda da ücretlerde yine ekstra iyileştirmelerimiz olacak. Rabbim inşallah arkadaşlarımıza bu alın teri ile kazandıkları parayı aileleri ile birlikte yemeyi nasip eylesin. Ben çalışan mesai arkadaşlarımın hepsine güveniyorum. Hepsi bizim için çok kıymetli.” diye konuştu.