Avdul Mahallesinde yüzler gülüyor

Avdul Mahallesinde yüzler gülüyor


Mahalle istişare ve ziyaret programlarına devam eden Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un bugünkü durağı Çumra’nın Avdul mahallesi oldu. Başkan Oğuz ziyaret sırasında vatandaşlarla sohbet etti yapılan yatırımları inceledi ve birde Avdul mahallesine müjde verdi. Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un Avdul mahallesi ziyaretine Ak Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar’da eşlik etti.


Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Büyükşehir yasasından sonra köyden mahalle ye dönüşen mahallelerimizden biri olan Avdul mahallemizdeyiz, bu mahallemiz 1920’lerde Deli Osman adı altında bir abimiz bir büyüğümüz yaşayan Konya’nın kervan ve kervansaraylar arasında postacılık yapan ama daha güzel bir özelliği Konya’daki içme sularının büyük bir kısmını tespit eden bir büyüğümüzün yaşadığı köydeyiz ve onların torunlarıyla beraberiz insanlarımız mutlu çünkü büyükşehir yasasıyla beraber hem ana yollarının yapılması hem parklarının yapılması ayrıca ilçe belediyesi olarak Halı sahalarının yapılması ve 10 km’lik mahalle içi yollarının tamamının yapılması onları da bizleri de memnun ediyor dedi.


Başkan Oğuz birde müjde verdi. Ramazan ayında düzenlediğimiz bir iftar programında söz vermiştik Avdul mahallemizin okulunu yapalım diye elbette milli eğitim bakanlığımızın hizmetleri bütçesi var ama bu mahallemizin okulunu da belediye bütçesinden yapalım diye söz vermiştik inşallah en kısa sürede başlayıp yapımını tamamlayacağız dedi.


Mahalle Muhtarı ve mahalle halkı mahalle yapılan yatırımlardan dolayı Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür etti.