Alibeyhüyüğü Mahallesinin Çehresi değişti

Alibeyhüyüğü Mahallesinin Çehresi değişti

Çumra Belediyesi Alibeyhüyüğü mahallesinde çalışmalarında devam ediyor. 2014 mahalli idareler seçimlerinde Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz Alibeyhüyüğü mahallesinde vermiş olduğu tüm sözleri yerine getirmenin yanı sıra büyük hizmetlere daha imza attı. Mahalle ziyaretleri kapsamında Alibeyhüyüğü mahallesini ziyaret eden Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve mahalleli ile bir araya gelerek hasbihal etti.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un Alibeyhüyüğü mahallesinde ilk durağı Kumluk olarak bilinen 5 bin m² alanda yapılan park çalışmasını yerinde inceledi ve çalışanlardan son durum hakkında bilgi aldı. Daha sonra meydanda bulunan vatandaşlarla hasbihal ederek isteklerinin ve taleplerinin olup olmadığını sordu.

Ziyaret sırasında Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz; Alibeyhüyüğü mahallemizde mahalle sakinlerimizle beraberiz 2014 yılında bizlerden tek bir talep vardı Çumra – Alibeyhüyüğü yolunun yapılmasıydı Elhamdülillah başlar başlamaz bu yolumuzu genişleterek asfaltlanmasını gerçekleştirdik. Daha sonrasında mahalle içerisinde Pazar yerinin bitirilmesi, Halı Sahamızın tamamlanması, Parkımızın tamamlandık ve Çok amaçlı kapalı spor ve düğün salonumuzun son aşamasında geldik.  Şuanda ise burada Kumluk adı verilen bir meydandayız burası 5 bin m² ve 53 mahallemizde olmayan bir meydan en güzel şekilde dizayn ediliyor ve adına yakışır bir şekilde yeşiliyle parkıyla halkımızın rahatlıkla gelip oturabileceği bir yer haline getiriyoruz. Bizle çalışmaya devam ediyoruz ve bu güzel insanlara hizmet etmekten de onur duyuyoruz dedi.

Mahalle Muhtarı ve halkı yapılan hizmetlerden dolayı Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’a teşekkür etti.

Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz’un Alibeyhüyüğü mahallesindeki bir başka durağı ise Alibeyhüyüğü tepesi oldu.

Başkan Oğuz; İlçemiz sınırları içerisinde bir çok hüyük var ama en büyük olanlarından birisi Alibeyhüyüğü dür burada Büyükşehir belediyemizin katkısı Çumra Belediyesi Park ve Bahçeleri müdürlüğü ekiplerinin çalışması ve en önemlisi buraya gönül vermiş Ümmet amcamızın çalışmasıyla bu tepe bam başka bir hal aldı burada Çumra’mızın 53 mahallesinden halkımızın gelip vakit geçirdiği yeşiliyle parkıyla spor aletleriyle ve piknik alanlarıyla çok güzel bir alan haline getirilmiş oldu ve bu alan bölgedeki en örnek yerlerden biri haline gelmiş oldu.

30 Metrelik Türk Bayrağı

Bu kadar güzel bir alanda bir eksiğimiz vardı oda Türk Bayrağımızdı Çumra Sulama Birliği başkanlarımızdan Ufuk Yağcılar başkanımızın bir hediyesi olarak 30 Metrelik Türk Bayrağımız burada yerini aldı dedi.

Başkan Oğuz son olarak tabi bu alanın tepenin oluşması biraz daha eskiye gidersek bu mahallemiz Beldeden mahalleye dönüşen bir yerdir burada emeği geçen ve bu mahallemize hizmet etmiş tüm belediye başkanlarımıza da teşekkür ederim dedi.